Gatta Active Zduńska Wola ograła AZS UŚ Katowice

Agnieszka Olejniczak
W wyjazdowym meczu w Katowicach Gatta Active Zduńska Wola pokonała AZS UŚ Katowice 5:2. Drużyna gości wywiozła trzy punkty i umocniła się na pozycji wicelidera futsal ekstraklasy.

Zduńskowolska Gatta, wicelider tabeli futsal ekstraklasy, w meczu rozgrywanym w Katowicach z miejscowym AZS Uniwersytet Śląski wygrała trzema bramkami. Zawodnicy ze Zduńskiej Woli znali stawkę spotkania. Jeśli chcą utrzymać drugie miejsce w tabeli, muszą wygrywać wszystkie spotkania. Na dogonienie lidera mają jednak słabe szanse. Rekord Bielsko - Biała ma już 54 punkty i wygrał wszystkie mecze.Gatta po 18 kolejkach ma 41 punktów.

Pierwsza połowa spotkania w Katowicach zakończyła się bezbramkowymi remisem. Za to w drugiej bramki w pierwszych minutach zaczęły się sypać jak z rękawa. Bramki dla Gatty strzelali: Mateusz Olczak 2 (20:52, 36:47) Arkadiusz Szypczyński 21:13, Daniel Krawczyk 23:03 i Michał Marciniak 39:06

AZS UŚ Katowice - Gatta Active Zduńska Wola 2:5 (0:0)

Składy drużyn:
Gatta Active Zduńska Wola: Dariusz Słowiński (1), Marcin Stanisławski (6), Mateusz Olczak (7), Mariusz Milewski (9), Daniel Krawczyk (10), Igor Sobalczyk (11), Michał Marciniak (14), Grzegorz Och (21), Michał Szymczak (49), Adam Miłosiński (77), Maksym Pautiak (88), Arkadiusz Szypczyński (99)

AZS UŚ Katowice: Jędrzej Jasiński (1), Michał Tkacz (3), Konrad Podobiński (6), Tomasz Szczurek (7), Krzysztof Salisz (9), Kamil Musiał (10), Daniel Wojtyna (11), Kamil Kmiecik (12), Mateusz Bednarczyk (13), Michał Cygnarowski (18), Sławomir Pękala (21), Kamil Moritz (27), Jacek Hewlik (28), Kamil Lasik (29)