(© Fot. Łukasz Solski)

Urząd Miejski w Przemyślu przedstawił raport z realizacji strategii rozwoju turystyki w latach 2008-2010. Do miasta przyjechało kilkadziesiąt wycieczek mniej. Zawiniła gównie pogoda.

Najbardziej zyskało Muzeum Narodowe Ziemi Przemyskiej i jego oddziały. Dane wskazują, iż liczba zwiedzających rośnie. W 2010 roku było o 40 proc. (łącznie ponad 38 tys. osób) więcej zwiedzających niż w roku 2009. Straciło natomiast Muzeum Archidiecezjalne – głównie przez remont. Muzeum odwiedziło niecałe 5 tys. osób, a w 2009 roku było ich 11 tys.

Turyści stale odwiedzają Zamek Kazimierzowski. Statystyki w roku 2010 są jednak inne, przyczyną jest brak prowadzonej ewidencji odwiedzających Zamek tak jak miało to miejsce w poprzednich latach. Obejmują one tylko ilość sprzedanych biletów na basztę zamkową (9600 sprzedanych biletów w 2010 roku), a nie całościowy ruch na terenie Zamku.

Traci też Arboretum w podprzemyskich Bolestraszycach. W 2010 roku nastąpił spadek odwiedzających o 24 proc. z 80 tys. osób do niecałych 61 tys.

W 2010 roku do Przemyśla przyjechało 212 wycieczek. To o 25 mniej niż rok wcześniej. Duży wpływ na statystyki miała pogoda w maju i czerwcu.Wiadomości Łódź, Wydarzenia Łódź

Komentarze (1)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

wilky (gość)

trudno oczekiwać "boomu turystycznego" w Przemyślu skoro władze samorządowe nie tylko nie maja pomysłu na przyciągnięcie ale wręcz utrącają zewnetrzne inicjatywy. A może chodzi o to , by w lokalu miejskiej Informacji Turystycznej otworzyć , po sąsiedzku, Centrum przyjaźni Przemysko - Kenijskiej ?