Przy siedzibie Nadleśnictwa Nowa Sól znajduje się arboretum, w którym na niewielkiej powierzchni nasadzone są różne gatunki drzew i krzewów. Tu szkoły mogą przeprowadzać terenowe zajęcia edukacyjne połączone z ogniskiem. W budynku Nadleśnictwa jest też salka edukacyjna, w której można przeprowadzić zajęcia z wykorzystaniem sprzętu audio-video.

10 października na całym świecie obchodzony jest Światowy Dzień Drzewa. Uczniowie z nowosolskiej Jedynki często są gośćmi Nadleśnictwa, a i leśnicy nie odmawiają pomocy, jak choćby w Światowym Dniu Sadzenia Drzew Wtedy to uczniowie z razem z innymi dziećmi na całym świecie przystąpili do sadzenia drzew. Młodzi nowosolanie, jak nakazywał regulamin, sadzili drzewa charakterystyczne dla naszego klimatu. Wybrali buk zwyczajny, dąb szypułkowy i klon jawor. Uczniowie byli dumni z wykonanego zadania, zwłaszcza, że znaleźli się wśród kilku zaledwie polskich szkół, które włączyły się do tej cyklicznej ogólnoświatowej akcji, a także gdy na stronie ENO zobaczyli siebie wśród dzieci z całego świata.

Ostatnio pod okiem nauczycielek oglądały okazy nowosolskiego arboretum, wzięły też udział w niecodziennej lekcji zakończonej ogniskiem.

Nadleśnictwo Nowa Sól zaprasza.Zgłoszenia przyjmowane są przez Panią Małgorzatę Winnicką, tel. 68 3872431 w.25

Wiadomości Łódź, Wydarzenia Łódź

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!