15-osobowa grupa z Bieging Team Zelów wzięła udział w Biegu Trzech Króli. Najlepiej spisał się Mateusz Krajda

Adam Kieruzel
Załoga zelowskiego Bieging Team rozpoczęła 2019 rok w stolicy województwa łódzkiego, gdzie odbył się trzeci Bieg Trzech Króli. Bieging Team Zelów

W rywalizacji udział brało blisko 2300 biegaczy, czyli o około 1000 więcej niż w poprzedniej edycji. Trasa biegu, który rozpoczynał się na rynku Manufaktury, liczyła pięć kilometrów. O tym, jak zacięta walka odbywała się na wyznaczonej trasie, świadczy to, że najlepszy z zelowian - Mateusz Krajda, który zajął 27. pozycję z czasem 00:17:52s, tracił do trzeciego miejsca zaledwie cztery sekundy.

Na 36. miejscu bieg zakończył Jerzy Perliński z czasem 00:18:27s. i nowym rekordem życiowym na tym dystansie. 91. lokatę zajął Marcin Głodek z rezultatem 00:19:35s. Ten wynik był dla niego również nowym rekordem życiowym.

Spośród pozostałych członków Bieging Team Zelów również nowe „życiówki” pobiła Paulina Tyluś, a także Joanna Gawrońska. Obie zawodniczki zajęły nieco dalsze lokaty.

Zwycięstwo w całym biegu przypadło Tomaszowi Osmulskiemu z Łodzi, który na dystansie pięciu u kilometrów uzyskał świetny rezultat, który wyniósł 00:15:24s.

W klasyfikacji generalnej najlepszym zawodnikiem z z Bełchatowa okazał się Michał Drążek, biegacz niezrzeszony z żadnym klubem, który zajął 28. miejsce (czas: 00:17:58s.) tuż za Mateuszem Krajdą. Podobnie było w kategorii wiekowej M 20-29, gdzie Mateusz Krajda był piąty, a z kolei Michał Drążek szósty.