Polecamy

13 września 2012 Prawie 500 pocisków znaleziono pod OpocznemPrawdziwy arsenał broni pochodzącej z czasów II wojny światowej znaleźli pracownicy wykonujący roboty przy rowach melioracyjnych w miejscowości Dzielna w gm © Nasze Miasto/Polskapress
[3/17]

62 niewybuchy w Uniejowie, Przyjechali saperzy, konieczna była ewakuacja mieszkańców! Pociski znaleziono też w Łodzi i pod Łowiczem[ZDJĘCIA]

13 września 2012
Prawie 500 pocisków znaleziono pod Opocznem
Prawdziwy arsenał broni pochodzącej z czasów II wojny światowej znaleźli pracownicy wykonujący roboty przy rowach melioracyjnych w miejscowości Dzielna w gm. Opoczno. W sumie naliczono prawie 500 sztuk różnego rodzaju amunicji.
Pracownicy natychmiast zawiadomili policję, która zabezpieczyła teren i wezwała saperów.
Ostatecznie znaleziono 199 granatów moździerzowych, 275 pocisków artyleryjskich, jeden granat ręczny oraz jeszcze piętnaście sztuk innej amunicji. Wszystko trafiło na poligon pod Tomaszowem.


Na jednej z działek w Uniejowie znaleziono 62 pociski z czasów kalibru 75 mm. Dwa pierwsze właściciel wykopał koparką podczas prac porządkowych. Widząc, z czym ma do czynienia, wezwał na miejsce policję, ta wezwała pirotechników. To jedno z największych znalezisk tego typu w regionie. Kolejnego odkrycia dokonano dziś w Łodzi. W ciągu trzech ostatnich dni saperzy z 25 Brygady Kawalerii Powietrznej w Tomaszowie Mazowieckim wzywano aż 3 razy. (To nie pierwsze znaleziska z okresu II Wojny Światowej w naszym regionie. Zobacz zdjęcia)

Najnowsze wiadomości

reklama