Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Albertiana 2018. Pozytywka z Czepowa po raz drugi na teatralnym festiwalu (ZDJĘCIA)

Mirosław Madajski
Albertiana 2018. Pozytywka z Czepowa po raz drugi na teatralnym festiwalu
Albertiana 2018. Pozytywka z Czepowa po raz drugi na teatralnym festiwalu PŚDS Czepów
Albertiana 2018. Pozytywka z Czepowa po raz drugi bierze udział w Ogólnopolskim Festiwalu Twórczości Teatralno-Muzycznej Osób Niepełnosprawnych Intelektualnie, którego autorką jest Anna Dymna.

Albertiana 2018. Pozytywka z Czepowa po raz drugi bierze udział w Ogólnopolskim Festiwalu Twórczości Teatralno-Muzycznej Osób Niepełnosprawnych Intelektualnie, którego autorką jest Anna Dymna.

Czy „Bleee…” okaże się szczęśliwe? „POZYTYWKA” z Czepowa po raz drugi na Albertianie

Zwycięstwo w finale eliminacji w Zgierzu i występ na deskach teatru Juliusza Słowackiego w marcu 2015 roku to niewyobrażalny i niezapomniany sukces uczestników czepowskiej placówki.
Po trzech latach przerwy „POZYTYWKA” z Czepowa postanowiła ponownie spróbować swoich sił w krakowskiej ALBERTIANIE. W chwili obecnej grupa artystyczna przebrnęła przez eliminacje w Krakowie i 7 lutego b.r. zaprezentuje się podczas finału regionalnego w Zgierzu. W tegorocznych finałach uczestnicy z Czepowa zaprezentują przedstawienie na podstawie scenariusza autorstwa Maliny Prześlugi pt. „Bleee…”.

Zgierski finał obejmować będzie swoim zasięgiem 3 województwa: łódzkie, mazowieckie i podlaskie. Obok naszej POZYTYWKI wystąpi jeszcze 8 zakwalifikowanych ekip z: Łodzi, Suwałk, Ignacewa, Pruszkowa, Skierniewic, Łęczycy, Młodocina Większego i Zgierza. Trzy najlepsze spektakle ze Zgierza wezmą udział w gali, która odbędzie się 19 marca w Krakowie, a triumfator zaprezentuje swój spektakl na deskach słynnego teatru. Sam jednak występ w Zgierzu wśród tak zacnych konkurentów to powód do radości.
Organizatorem Albertiany po raz osiemnasty są: Fundacja Anny Dymnej Mimo Wszystko i Fundacja im. Brata Alberta.
Wierzymy, że nasi artyści uskrzydleni niedawnym występem z Mietkiem Szcześniakiem wdrapią się na szczyt swoich możliwości i w Zgierzu powalczą o jak najwyższe miejsce.

Ekipa z Czepowa dziękuje Pani Edycie Miśkiewicz – dyrektor Szkoły Podstawowej w Wilamowie oraz Panu Marcinowi Jaśkiewiczowi za okazaną serdeczność oraz pomoc w przygotowaniach.

2. O spektaklu

Motyl ośmielił się stwierdzić, że skoro Królowa Motyli jest zawsze "akurat nieobecna", to zwyczajnie jej nie ma. Zostaje za to skazany na odsiadkę w nieczynnym autobusie na pętli przy ul. Kaczej. Poznaje tam innych więźniów, wyrzuconych przez coś lub kogoś, albo przybyłych i zdecydowanych na więzienie z własnej woli - przez kompleksy i poczucie, że są bezużyteczni.

To: pająk bez nóg, osa bez żądła, poczwarka motyla - która wstydzi się  wyjść z kokonu, bo uważa, że jest za gruba - dwa brzydko pachnące karaluchy, oraz tajemnicza istota o dziwnym imieniu- Ble.
Wiktor, Daria, Antonio, Banderas i Mańka mieszkają w busie, jednak nigdzie nim nie jadą. Pomimo, iż są tam za karę, wcale nie chcą się stamtąd ruszać. Są na siebie skazani, ale nie umieją żyć razem, bo nie akceptują samych siebie. Uczy ich tego dopiero Paź Królowej. Pokazuje, że każdy z nich ma jakiś talent, że coś znaczy, że coś potrafi.

3. Obsada:

PAŹ KRÓLOWEJ – Piotr Tarcz
MOTYL 1 – Małgorzata Gruda
MOTYL 2 – Mariusz Linkiewicz
MOTYL 3 – Katarzyna Łukaszewska
MOTYL 4 – Emilia Olejnik
MOTYL 5 – Stanisław Tomasik
WOŹNY – Paweł Bielawski
SĘDZIA – Dariusz Jaśkiewicz
DARIA – Agnieszka Wesołowska
WIKTOR – Włodzimierz Rzadkiewicz
ANTONIO – Piotr Grabarczyk
BANDERAS – Piotr Brzęczkowski
MAŃKA – Joanna Grubska
BLE – Anna Świątczak

4. Historia zespołu:

Grupa muzyczno-teatralna z Czepowa (gm. Uniejów, powiat: poddębicki, woj. łódzkie) nosi nazwę POZYTYWKA. Działa nieprzerwanie od 2009 roku. Powstała z inicjatywy uczestników placówki w Czepowie oraz opiekuna pracowni muzykoterapii. Miejscem prób doskonalących warsztat wokalno-aktorski jest Powiatowy Środowiskowy Dom Samopomocy w Czepowie. POZYTYWKA corocznie bierze udział w wielu festiwalach na szczeblu powiatowym i wojewódzkim. Do największych sukcesów artyści z Czepowa zaliczają:
- zwycięstwo w Finale Regionalnym 15. Ogólnopolskiego Festiwalu Twórczości Teatralno – Muzycznej w Zgierzu i tym samym występ na deskach teatru im. Juliusza Słowackiego w Krakowie ALBERTIANA 2015, sukces przyniósł spektakl pt. „Mąż zmarł, ale już mu lepiej” przygotowany na podstawie scenariusza autorstwa Izabeli Degórskiej,
- zwycięstwo (2012) oraz dwukrotnie drugie miejsce (2010 i 2016) w Przeglądzie Piosenki Wakacyjnej w Łęczycy,
- nagranie płyty o tematyce religijnej (zima 2012/2013),
- udział w integracyjnych koncertach w Uniejowie: z grupą Raz Dwa Trzy (2014), Janem Trebunia – Tutką i grupą JAZGOT (2015), Moniką Kuszyńską (2016) oraz Mieczysławem Szcześniakiem (2017).
Formą teatralną członkowie grupy zajmują się od 2013 roku. Wtedy to jako początkujący aktorzy przygotowali swój autorski pomysł - spektakl muzyczny pt. „Punkt Widzenia”. Tekst i muzyka powstały podczas wspólnej pracy terapeutycznej w PŚDS w Czepowie. Spektakl odniósł duży sukces, a wspólna praca z dziećmi i młodzieżą z Zespołu Szkół w Uniejowie zainspirowała do kolejnych przedsięwzięć teatralnych.
W próbach muzyczno – teatralnych POZYTYWKI maksymalnie uczestniczy 20 osób.
Na co dzień grupą opiekuje się Mirosław Madajski, natomiast podczas realizacji prób spektaklu pt. „Bleee…” w przygotowaniach pomagała również Martyna Kaźmierczak.

5. Tak było w 2015 roku w teatrze im. Juliusza Słowackiego w Krakowie:
https://www.youtube.com/watch?v=8k_oh6hWDDg

od 7 lat
Wideo

echodnia Drugi dzień na planie Ojca Mateusza

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Wróć na poddebice.naszemiasto.pl Nasze Miasto