Artur Kozłowski wicemistrzem Polski! (ZDJĘCIA)

Dariusz Piekarczyk
Artur Kozłowski wicemistrzem Polski
Artur Kozłowski wicemistrzem Polski Fot. Andrzej Krawczyk
Artur Kozłowski wicemistrzem Polski! Najlepszy lekkoatleta naszego regionu zdobył srebrny medal w biegu na 10.000 metrów. Zawody rozegrano w Inowrocławiu. Tydzień wcześniej Artur Kozłowski został mistrzem Polski na 5.000 metrów.

Mistrzem Polski został Tomasz Szymkowiak (Orkan Września), który dystans 10.000 metrów przebiegł w czasie 29.32,95. Artur Kozłowski uzyskał czas 29.38,06. Na miejscu trzecim finiszował Marcin Błaziński z Mety Lubliniec. Jego czas to 29.44,99.

Artur Kozłowski jest mistrzem Polski

Lipiec to cudowny czas dla Artura Kozłowskiego. Tydzień wcześniej wychowanek trenera Zbigniewa Rosiaka został bowiem mistrzem Polski w biegu na 5.000 metrów. Zawody rozegrano w Toruniu, a sieradzanin pokonał dystans w czasie 14.30,77. Drugi Krystian Zalewski z UKS Barnim Goleniów uzyskał czas 14.31,15.

Artur Kozłowski biegał w Rio de Janeiro

Najlepszy lekkoatleta naszego regionu i czołowy specjalista od długich i średnich dystansów w Polsce, startował w mistrzostwach świata w półmaratonie. Było to w roku 2008 w Rio de Janeiro. Był wtedy 48. Rok wcześniej, podczas młodzieżowych mistrzostw Europy w Debreczynie był siódmy na 10.000 metrów. Także w 2007 roku zdobył medal srebrny w drużynie podczas młodzieżowych mistrzostw Europy w biegach przełajowych (Toro w Hiszpanii).
Artur Kozłowski to wielokrotny medalista mistrzostw Polski seniorów.