Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Biało-Czerwone Dożynki w Zadzimiu (ZDJĘCIA)

Krzysztof Kaniecki
Biało-Czerwone Dożynki w Zadzimiu
Biało-Czerwone Dożynki w Zadzimiu Krzysztof Kaniecki
Biało-Czerwone Dożynki w Zadzimiu swoją nazwą nawiązywały do 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Rolnicze święto dziękczynienia za plony było okazją do poświęcenia pamiątkowej tablicy i odsłonięciu kamiennego obelisku poświęconemu temu ważnemu wydarzeniu w historii naszego kraju.

Biało-Czerwone Dożynki w Zadzimiu swoją nazwą nawiązywały do 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Rolnicze święto dziękczynienia za plony było okazją do poświęcenia pamiątkowej tablicy i odsłonięciu kamiennego obelisku poświęconemu temu ważnemu wydarzeniu w historii naszego kraju.

Po mszy w kościele św. Małgorzaty w Zadzimiu w intencji rolników nastąpił przemarsz korowodu dożynkowego do OSP w Zadzimiu. Tam odbyły się uroczystości obrzędowe okraszone występami zespołów obrzędowych. Starostowie dożynek Paulina Andrzejczak i Andrzej Choiński przekazali chleb z tegorocznych zbiorów wójtowi gminy Zadzim Krzysztofowi Woźniakowi.

Starościna dożynek ma 30 lat i pochodzi ze wsi Rudniki, w gm. Pęczniew. W 2008 r. wyszła za mąż za Mariusza Andrzejczaka. Od tego czasu wspólnie z mężem prowadzą gospodarstwo rolne o powierzchni ok. 25 ha w miejscowości Alfonsów. Działalność nastawiona jest na produkcję roślinną, głównie ziemniaki, zboża i kukurydzę oraz hodowlę bydła opasowego. Państwo Andrzejczakowie mają troje dzieci: 10-letniego Wiktora, 6-letnią Ulenę oraz prawie 2-letniego Kubusia. Stopniowo starają się modernizować gospodarstwo, tak by przynosiło jak najlepsze efekty.

Starosta dożynek, to z kolei 34-letni mieszkaniec Chodaków, który wraz z żoną Renatą prowadzi samodzielne gospodarstwo rolne o powierzchni 75 ha, z czego 35 ha stanowią dzierżawy. Państwo Choińscy posiadają dwoje dzieci: 4,5-letnią Nikolę oraz 2,5-letniego Wojciecha. Pan Andrzej w 2015 r. skorzystał z programu "Ułatwienie startu młodym rolnikom", a w 2017 r. z "Modernizacji gospodarstw rolnych", co pozwoliło uzupełnić park maszynowy i tym samy znacznie usprawnić pracę. Gospodarstwo zajmuje się produkcją mieszaną: hodowlą bydła opasowego, mlecznego, trzody chlewnej, a także uprawą zbóż, kukurydzy i ziemniaka jadalnego. Od niedawna do zagrody zawitały także konie. Pan Andrzej jest osobą otwartą, towarzyską i niezwykle pomocną. Zawsze znajdzie czas na czynny udział w OSP, gdzie obecnie pomaga w przygotowaniu żeńskiej drużyny do udziału w Wojewódzkich Zawodach Sportowo-Pożarniczych, które już za 2 tygodnie odbędą się w Szczercowie.

Teraz trwa zabawa w rytmach disco polo z udziałem zespołów: Tarzan Boy, Mega Dance i Jorrgus. Będzie też niespodzianka dla uczestników.

od 7 lat
Wideo

Kalendarz siewu kwiatów

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na poddebice.naszemiasto.pl Nasze Miasto