Bieg do Gorących Źródeł w Uniejowie 2016 (ZDJĘCIA)

Krzysztof Kaniecki
Bieg do Gorących Źródeł w Uniejowie 2016 Krzysztof Kaniecki
Bieg do Gorących Źródeł w Uniejowie zakończył się rekordem. 10-kilometrowy dystans Ukrainiec Sergii Okseniuk pokonał w czasie 30 min. i 59 sek. Na trasie biegu stanęło 1.450 biegaczy.

Po raz kolejny w mieście Term triumfował zawodnik z Ukrainy. Sergii Okseniuk ustanowił nowy rekord uniejowskiego biegu. Przypomnijmy tylko, że przed rokiem w Uniejowie triumfował Oleksandr Matviychuk z Odessy. Wczoraj zawodnik ukraińskiego klubu MK Luchesk-lkb Rudnik był o ponad 2 sekundy szybszy. Być może jego wynik byłby dużo lepszy, gdyby czuł na plecach oddech rywali. Serii Okseniuk przez cały dystans biegł z dużą przewagą. Drugi na mecie Jan Wychowałek z Akademiibiegacza.pl S.l. Salos-Wodna Łódź na metę przybiegł ze stratą 1 minuty i 55 sekund. Trzecie miejsce w niedzielnym Biegu do Gorących Źródeł zajął Krzysztof Pietrzyk z LKS Koluszki z czasem 33 min. i 13 sek.

W rywalizacji pań bezkonkurencyjna była łodzianka Monika Kaczmarek. Biegaczka reprezentująca klub Asics Frontrunner Polska pokonała 10 kilometrów w czasie 35 min. i 18 sek. Na podium znalazły się też dwie Ukrainki Natalia Nagirnjak (36 min i 18 sek.) oraz... żona zwycięzcy biegu Oksana Okseniuk (37 min. 12 sek.).

O Biegu do Gorących Źródeł w Uniejowie napiszemy w jutrzejszym "Dzienniku Łódzkim" oraz w tygodniku "Nad Wartą".

FLESZ: Nowe dyscypliny na igrzyskach w Tokio