Biegi w Gruszczycach [wyniki]

Agnieszka Olejniczak
Biegi w Gruszczycach
Biegi w Gruszczycach UMiG Błaszki
Ponad 260 osób wzięło udział w biegach przełajowych zorganizowanych w Gruszczycach. Była to już trzydziesta druga edycja tego wydarzenia, upamiętniającego polską lekkoatletkę Elżbietę Katolik.

W Gruszczycach w gminie Błaszki w niedzielę odbyły się XXXII Biegi Przełajowe im. Elżbiety Katolikowej. Organizowane są ku pamięci wybitnej polskiej biegaczki, która zginęła w wypadku drogowym w miejscowości Niedoń. Tragiczne wydarzenie z 1 lipca 1983 roku przerwało jej karierę sportową, obfitująca w medale mistrzostw Europy i Polski.

W tegorocznych biegach uczestniczyło 266 zawodników. Na najkrótszym dystansie około 100 m startowało 55 przedszkolaków.

W kategorii „maluszki” wśród dziewcząt pierwsze miejsce zajęła Zuzanna Dec z Kalinowej, drugie Kinga Kolińska, a trzecie Julia Andrzejewska z SP Gruszczyce. Wśród chłopców pierwszy przybiegł Mateusz Janiak z Kalinowej, drugi był Jakub Paprocki z SP Jasionna, a trzeci Kacper Ludwiczak z SP Gruszczyce.

W grupie uczniów podstawówek startowały 164 osoby. W kategorii klas I i II biegano na dystansie około 200 m. Wyniki dziewcząt: pierwsze miejsce Natalia Sierek SP Domaniew, drugie Weronika Nowak SP Błaszki, trzecie Julia Kołaczyk SP Brąszewice. Wśród chłopców pierwsze miejsce zajął Wiktor Pietras SP Gruszczyce, drugi był Szymon Kaczmarek SP Gruszczyce, a trzecie Adam Pietrasiak z klubu MKS Zduńska Wola.

W kategorii uczniów klas III oraz IV bieg przeprowadzono na dystansie 400 m. W grupie dziewcząt najszybsza była Agata Wasilewska SP Włocin, drugie miejsce zajęła Natalia Kozanecka SP Kalinowa, a trzecie Weronika Stępień SP Błaszki. Wyniki chłopców: pierwszy Piotr Wiktorowski SP Błaszki, drugi Marcin Gruszczyński SP Gruszczyce, trzeci Patryk Sierek SP Domaniew.

Na 600 m biegli uczniowie klas V i VI. Wśród dziewcząt pierwsze miejsce zajęła Aniela Szewczyk MKS Zduńska Wola, drugie Wiktoria Nowakowska SP Włocin, a trzecie Michalina Szewczyk MKS Zduńska Wola. Wśród chłopców wygrał Patryk Papuziński SP Wojsławice, drugi był Bartosz Żórawski SP Błaszki, trzeci Tomasz Laskowski SP Brąszewice.

W kategorii szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych pobiegło 43 uczestników. Wśród uczniów klas I i II gimnazjum na 800 m w kategorii dziewcząt pierwsze miejsce zajęła Anita Powązka Zespół Szkół w Stawie, drugie Aleksandra Bryś PG Gruszczyce, a trzecie Natalia Chudzia PG Kalinowa. Wśród chłopców wygrał Wiktor Walczak PG Gruszczyce, drugi był Patryk Kowalski PG Błaszki, a trzeci Szymon Przybył PG Błaszki.

W kategorii juniorek na 1000 m zwyciężyła Karolina Mruk LO Błaszki, druga była Aleksandra Fornalska II LO Kalisz, a trzecie Natalia Stodulska PG Gruszczyce. Wyniki juniorów na 1500 m: pierwszy Dawid Woźniak LO Błaszki, drugi Kamil Dobiecki MKS Zduńska Wola, trzeci Hubert Nowaczyk PG Kalinowa.

Na 1500 m pobiegli również oldboye. Wygrał Dawid Garncarek, drugi był Piotr Wróblewski, a trzeci Mateusz Kuczyński.