Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Bulwary nadwarciańskie w Uniejowie. Powstaje ścieżka pieszo-rowerowa (zdjęcia)

Paweł Gołąb
Paweł Gołąb
Fot. Urząd Miasta w Uniejowie
Nowa ścieżka pieszo-rowerowa powstaje w Uniejowie. To inwestycja związana z kompleksowym zagospodarowaniem zachodniego brzegu rzeki Warta w tym mieście, który przewiduje szereg inwestycji o charakterze rekreacyjno-turystycznym. Nowinka dla spacerowiczów i cyklistów jest już na ukończeniu.

Jak przybliża Urząd Miasta w Uniejowie, zachodni brzeg rzeki to teren znajdujący się w granicach strefy uzdrowiskowej A, na którym usytuowane są m.in.: Zamek Arcybiskupów Gnieźnieńskich, kompleks termalno-basenowy „Termy Uniejów”, plaża miejska czy – ukryty w cieniu dwóch zrekonstruowanych wiatraków typu koźlak – zespół muzealno-noclegowy, Zagroda Młynarska.

- Opisany obszar, w ramach prowadzonej inwestycji, wzbogaci się m.in. o: pieszą ścieżkę terapeutyczną Szlak bosych stóp, kino letnie, przystań kajakową oraz wydzieloną ścieżkę pieszo-rowerową. Wszystkie nowe oraz już istniejące (termalny plac zabaw, siłownia terenowa) miejsca rekreacji połączy ciąg spacerowy, poszerzony w okolicy plaży oraz zamku o wyjścia w rzekę: trzy pomosty pływające na wodzie – precyzuje oficjalny portal gminy uniejow.pl.

Ścieżka pieszo-rowerowa jest już w dużej mierze wykonana. - Ścieżka o długości 2,5 km bierze swój początek w okolicy mostu. Pojedziemy nią w górę biegu rzeki, wzdłuż nadbrzeża, aż do przepustu na strudze spycimierskiej, mijając po drodze Zagrodę Młynarską oraz tereny inwestycyjne, przeznaczone do zagospodarowania rodzinną infrastrukturą rekreacyjną. Ale to widoki wybiegające w przyszłość, a póki co, otoczenie nowej trasy rowerowej stanowią rzeka, łąki i pastwiska – bogate przyrodniczo obszary objęte programem Natura 2000 – informuje Urząd Miasta w Uniejowie. - Zgodnie z obowiązującymi trendami (np. projekt europejskich tras rowerowych EuroVelo) ścieżkę wykończono nawierzchnią asfaltową. To optymalne – od strony projektowej – rozwiązanie, spełnia także wszelkie wymogi dobrej drogi rowerowej, charakteryzując się trwałością, równością, niskim oporem toczenia, brakiem wibracji oraz komfortem jazdy. Wzdłuż ścieżki powstała kanalizacja deszczowa, odprowadzająca wodę do koryta rzeki (np. po opadach deszczu) oraz instalacja elektryczna na potrzeby oświetlenia ścieżki.

od 7 lat
Wideo

Jak głosujemy w II turze wyborów samorządowych

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na poddebice.naszemiasto.pl Nasze Miasto