Cavaliada Tour. Grand Prix Krakowa dla Krzysztofa Ludwiczaka

Jacek Żukowski
Grand Prix Krakowa
Grand Prix Krakowa Konrad Kozłowski
Ostatni dzień zmagań w Cavalida Tour to przede wszystkim zawody o Grand Prix Krakowa, w których zwyciężył Krzysztof Ludwiczak.

W najważniejszym konkursie zawodów, zaliczanym do światowego rankingu, Pucharu Świata Ligi Europy Centralnej i Cavaliada Tour wystartowało 48 zawodników. Parkur podstawowy bezbłędnie pokonało 9 par, w tym 6 z Polski. Ostatecznie w rozgrywce kibice zobaczyli: Wojciecha Wojciańca, Jarosława Skrzyczyńskiego, Krzysztofa Ludwiczaka, Kamila Grzelczyka, Łukasza Piksę, Darię Kobiernik, Marcela Ewena, Gaja Riossa i Zigmantasa Sarkę. Double clear zaliczyły już tylko cztery pary, a najlepszą z nich okazali się Krzysztof Ludwiczak na Cros Blue. Koń ten należy do zawodnika.

– Rozgrywka była bardzo szybka. Wojtek jechał w niej jako pierwszy i postawił przed nami trudne wyzwanie. Dziś udało mi się go wyprzedzić. Bardzo ryzykowałem i może nie było to w najpiękniejszym stylu, ale w końcu udało mi się wygrać – powiedział Krzysztof Ludwiczak.

Drugie miejsce zajął Wojciech Wojcianiec na Chintablue, który zapowiedział walkę o wygraną w Cavaliada Tour w Warszawie. Trzecie miejsce zajął Marcel Ewen na Chimaira PJ. – Jestem pod ogromnym wrażeniem tych zawodów. To mój pierwszy raz w Krakowie, ale nie pierwszy na CAVALIADZIE i jak zawsze, organizatorzy stanęli na wysokości zadania. Być tutaj to ogromna przyjemność, dlatego tym bardziej jestem zadowolony z mojego konia i naszego dzisiejszego wyniku – dodał Ewen.

W rankingu Cavaliada Tour na prowadzenie wysunął się Krzysztof Ludwiczak. Na drugie miejsce spadł Seweryn Murdzia, a na trzecie awansował Kamil Grzelczyk.

Finał krakowskiej edycji Cavaliady Future wygrała Kornelia Pawłowska i Lena Czeszejko-Sochacka. Liderkami są Natalia Głowacz i Julia Ganowska. Do rozgrywki w kategorii mini dostało się 5 par, z czego 4 pozostały bezbłędne. Najlepszy czas uzyskała Kornelia Pawłowska na At Last Ravishing Ruby. Drugie miejsce zajęła Natalia Głowacz na Szamanie, która jednocześnie jest liderką w swojej kategorii. Trzecia dziś była Matylda Szrajer na Wollings Lion King. Lena Czeszejko-Sochacka na Miłek Ponysport wygrała w kategorii Midi. Drugie miejsce zajęła Luna Kowalonek na Borsalino, a trzecie Kornelia Jurasz na Rolex 2.

Podczas Finału Małej Rundy wystartowało 101 par. Był to konkurs zwykły – na punkty i czas. Bezbłędnie parkur 125 cm pokonało 29 par. Najlepszy czas uzyskał reprezentant Polski, Jarosław Koziarowski na Chenet. Drugie miejsce zajęła Nicole Szponarska na Zeta Z, a trzecie Michał Tyszko na Victory.

Ostatni dzień zmagań zakończył konkurs Cavaliada Dressage Tour. Zwyciężyła Sandra Sysojeva na koniu FURST z wynikiem 75,958%. Drugie miejsce zdobyła Katarzyna Konarska na Largo (68,250%), a na trzecim miejscu uplasowała się para: Anna-Maria Wojtkowska i Damon’s Delight (66,083%). W rankingu zdecydowaną liderką jest Sandra Sysojeva. Drugie miejsce zajmuje Ilona Janas, a trzecie Katarzyna Konarska.