Wybierz region

Wybierz miasto

  Izba Zbiorów Oświatowych

  Dworek Marii Konopnickiej w Bronowie - Filia Biblioteki Pedagogicznej w Sieradzu
  Wartkowice, ul. Bronów/.

  Od 1.01.2016 do 31.12.2018

  • Brak informacji o cenie

  W Izbie Zbiorow Oświatowych chcemy ocalić od zapomnienia wszystko to, co wiąże się ze szkołą, nauczycielem i uczniami, słowem – z procesem nauczania.

  Uwagę zwraca kącik ze zrekonstruowaną klasą szkolną z lat pięćdziesiątych, z podręczną biblioteczką tzw. „literatury zaangażowanej” i wystrojem propagandowym tamtego okresu. Zainteresowaniem cieszy się ekspozycja dokumentacji związanej z rozwojem oświaty: dzienniki lekcyjne, protokoły rad pedagogicznych, akta dotyczące zwalczania analfabetyzmu, świadectwa, zeszyty i legitymacje szkolne z minionych lat. W gablotach wyłożono unikalne już podręczniki szkolne do nauczania geografii, przyrody, arytmetyki i religii, a także do nauki językow obcych: niemieckiego, francuskiego, łaciny i angielskiego. Znajdują się tu rownież czasopisma dla dzieci i młodzieży z okresu międzywojennego - „Płomyk”, „Płomyczek”, „Ster”. Na uwagę zasługuje też ekspozycja zdjęć najstarszych szkoł, ktore mieściły się w zabytkowych dworkach, jak i tzw. Tysiąclatek.

  Imprezy i Wydarzenia pochodzą z bazy danych Coigdzie.pl Sp. z o.o.

  Zgłoś wydarzenie do moderacji

  Ilość znaków do wykorzystania: 140

  Komentarze (0)

  Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w Polityce Prywatności. Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.

  Zaloguj się / Zarejestruj się!

  Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!

  Eko triki w domowych porządkach. Sprawdź, czy znasz je wszystkie?