Karatecy Dragona w dobrej formie przed mistrzostwami Europy w duńskim Odense

Krzysztof Kaniecki
arch. PZK
Zawodnicy Dragona Poddębice w ubiegły weekend brali udział w ostatnim szkoleniu Kadry Polski przed Mistrzostwami Europy, które odbędą się w dniach 25-27 października w duńskim Odense. Na zakończenie szkolenia odbył się Puchar Polski. Poddębiczanie błysnęli formą.

Karatecy Dragona wywalczyli 11 medali, w tym: 5 złotych, 4 srebrne i 2 brązowe. To bardzo dobry wynik zważywszy, że na starcie pojawiło się ponad 80 zawodników z klubów z całej Polski zrzeszonych w Polskim Zjednoczeniu Karate, a poziom zawodów był niezwykle wysoki.

Nie brakowało efektownych walk i emocji. Zawodnicy od 7 roku życia rywalizowali w czterech konkurencjach indywidualnych: kata indywidualne, kumite indywidualne, kihon-ippon-kumite i kumite-shobu-nihon oraz w trzech konkurencjach drużynowych: en-bu, kata i kumite. Młodzi sportowcy z niezwykłym profesjonalizmem i opanowaniem zaprezentowali swoje umiejętności.

Najlepszymi zawodnikami całych zawodów okazali się Natalia Warachowska - Shotokan Brodnica oraz Radomił Kacprzak - Dragon Poddębice.

Wszyscy zaproszeni goście oraz sponsorzy otrzymali pamiątkowe statuetki „Przyjaciela Klubu” .

Przed Pucharem Polski Karate Shotokan w dniach 4-5 października odbyło się seminarium szkoleniowe karate

- Nasi kadrowicze ciężko przepracowali okres przygotowawczy do Mistrzostw Europy WUKF w Danii - mówi prowadzący seminarium trener reprezentacji Polski Shihan Maciej Grubski 7 DAN. S- Ilość medali i wyróżnień pozwala z optymizmem oczekiwać na powrót naszych zawodników z Odense.
Złote medale Pucharu Polski w Karate dla CPSiR Dragon Poddębice wywalczyli: 1 Julia Misiaczyk w konkurencji Kihon Ippon Kumite Dziewcząt w wieku 10-11 lat, Radomił Kacprzak w Kihon Ippon Kumite Chłopcy kategoria 12-13 lat oraz w Kata Chłopców, Trzecie złoto Radomił Kacprzak zdobył w konkurencji Kumite-Shobu-Nihon. Ten sam zawodnik triumfował też w drużynowym kata. Oprócz Radomiła Kacprzaka w drużynie tej byli też Filip Dudka i Kacper Banasiak .

Srebro w zawodach zdobyli: Julia Misiaczyk, Zuzanna Krzemińska - w dwóch konkurencjach i drużyna chłopców (M. Walczak, W. Kuropatwa, Maciej Szymański) w kata, zaś brąz wywalczyli Maciej Szymański i Zuzanna Krzemińska.