Karatecy z Poddębic i Uniejowa zdobyli kilkanaście medali na Pucharze Europy we Francji (ZDJĘCIA)

Krzysztof Kaniecki
Karatecy z Poddębic i Uniejowa zdobyli kilkanaście medali na Pucharze Europy we Francji CPSiR Dragon Poddębice
Karatecy z Poddębic i Uniejowa zdobyli kilkanaście medali na Pucharze Europy we Francji, w tym aż trzy złote krążki. W sumie reprezentacja Polski we francuskim Erque zdobyła 42 medale, w tym 12 złotych, 15 srebrnych i 15 brązowych. Najlepszym zawodnikiem zawodów okazał się Jakub Domagalski, który w finałowej walce, w pięknym stylu pokonał swojego rywala z Litwy, a w sumie zdobył aż 4 medale.

A jak na tym tle wypadli nasi? Z pięcioma medalami, w tym jednym złotym Tymona Gajewskiego, wrócili z Francji z III Pucharu Europy w Karate Shotokan NSKF, zawodnicy Centrum Promocji i Sportu i Rekreacji Dragon w Poddębicach. Jedenaście kolejnych krążków, w tym dwa z najcenniejszego kruszcu, wywalczyli z kolei młodzi karatecy z klubu karate Bassai Uniejów.

Wyprawa naszych karateków na puchar Europy do Francji rozpoczęła się już trzy dni przed zawodami. Po całodniowej podróży pierwszy nocleg zaplanowany został w Belgii. po dotarciu do Erque wszyscy mieli okazję wziąć udział w treningu, który poprowadził Shihan Pemba Tamang 8DAN z Japonii. Następnego dnia od godz. 9 aż do godz. 17 toczyły się walki, które miały wyłonić finalistów. Do rywalizacji stanęli najlepsi zawodnicy z Francji, Rosji, Białorusi, Litwy, Polski oraz gościnnie z Japonii. Warto dodać, że wśród sędziów oceniających pucharowe zawody było dwoje poddębickich mistrzów świata: Maciej Grubski - 6 DAN i Maja Ostrowska - 4 DAN. Zwieńczeniem zmagań sportowych była wycieczka po Paryżu. Zawodnicy mieli okazję zrelaksować się podziwiając najpiękniejsze miejsca stolicy Francji z wieżą Eiffla włącznie.

- Zarząd, zawodnicy, rodzice i działacze kierują szczególne podziękowania dla burmistrza Piotra Sęczkowskiego za pomoc i wsparcie w wyjeździe naszych zawodników - mówi Maciej Grubski.

Medale poddębiczan:

Złoto - Tymon Gajewski - kumite.

Brąz - Radomił Kacprzak - kata, Wiktor Kuklewicz, Tymon Gajewski, Grzegorz Wieczorkowski - drużynowy kumite team, Marta Czechowicz - drużynowo kumite team.

Medale uniejowian:

Złoto - Weronika Kujawa - kata. Patrycja Kowalczyk, Julia Krokosz, Wernika Kujawa - drużynowo kata team.

Srebro - Iza Antosik - (dwa medale) w kata oraz w kumite, Magdalena Durys - (dwa medale) w kata oraz w kumite, Patrycja Kowalczyk - kata, Oliwia Staniak, Iza Antosik, Aleksandra Bierzyńska - drużynowo w kata team.

Brąz - Patrycja Kowalczyk - kumite, Julia Krokosz - kata, Weronika Kujawa – kumite.

FLESZ: Nowe dyscypliny na igrzyskach w Tokio