Lech Rypin lepszy od rywali z Gdańska w kolejnym sparingu

Tomasz Błaszkiewicz
archiwum/Polska Press
W przedostatnim sparingu przed startem rundy wiosennej seniorzy Lecha Rypin ograli u siebie Gedanię Gdańsk 3:1. Ozdobą meczu był gol Marcina Baranowskiego.

Nasi już w pierwszej połowie uzyskali przewagę i dwukrotnie pokonali bramkarza rywali. Na listę strzelców wpisali się: Radosław Rybka i Marcin Baranowski. Doświadczony obrońca trafił do siatki bezpośrednio z rzutu wolnego. Goście odpowiedzieli jednym golem i do przerwy wynik brzmiał 2:1.

Po zmianie stron Lech dalej kontrolował przebieg gry. Wynik na 3:1 ustalił Martyn Trędewicz. Zwycięstwo jest tym cenniejsze, że rypinianie musieli radzić sobie bez kilku podstawowych graczy.

W najbliższy weekend Lech zagra ostatni sparing, tym razem z LTP Lubanie. Potem rypinian czeka mecz okręgowego Pucharu Polski ze Spartą Brodnica