Strażacy z Poddębic dokonali rocznego podsumowania. 2018 był tragiczny dla strażaków, którzy stracili w wypadku jednego z druhów (ZDJĘCIA)

2019-01-31 14:51:11

Strażacy z Poddębic dokonali rocznego podsumowania z działalności Komendy Powiatowej Państsowej Straży Pożarnej w Poddębicach. Rok 2018 był tragiczny dla strażaków, którzy stracili w wypadku podczas wyjzadu do akcji jednego z druhów.Strażacy z Poddębic dokonali rocznego podsumowania z działalności Komendy Powiatowej Państsowej Straży Pożarnej w Poddębicach. Rok 2018 był tragiczny dla strażaków, którzy stracili w wypadku podczas wyjzadu do akcji jednego z druhów. Dzisiejszą naradę poprzedziła minuta ciszy, podczas której uczczono pamięć zmarłego druha Andrzeja Bzdurskiego, , 34-letniego naczelnika OSP Pęczniew, który zginął w wypadku z udziałem wozu strażackiego w Wylazłowie w dniu 5 maja 2018 r., o czym pisaliśmy TUTAJ. Na podsumowaniu obecni byli: Zastępca Łódzkiego Komendanta Wojewódzkiego PSP w Łodzi bryg. mgr inż. Grzegorz Janowski, komendanci oraz pracownicy KP PSP w Poddębicach, prezesi powiatowy i gminni Związku OSP RP z powiatu poddębickiego oraz przedstawiciele samorządu Dorota Więckowska, radna Sejmiku Województwa łódzkiego, starosta poddębicki Małgorzata Komajda, zastępca burmistrza Uniejowa Janusz Kosmalski i wójt Zadzimia Krzysztof Woźniak. W minionym roku na terenie powiatu poddębickiego odnotowano 671 zdarzeń, co w porównianiu z 2017 r. stanowi spadek o blisko 10 proc. KP PSP w Poddębicach pod względem wyjazdów plasuje się na przedostatnim miejscu w województwie łódzkim. Mniej ma jedynie komenda w Rawie Mazowieckiej, co dobrze świadczy o pracy prewencyjnej oraz dbałości o stan bezpieczeństwa przeciwpożarowego na tym terenie. Martwić może jedynie wzrost aż o 18 proc. liczby pożarów, których odnotowano 120, ale ich liczba uwarunkowana jest przede wszystkim od warunków pogodowych. Jeszcze większy wzrost, bo na poziomie aż 20,7 proc. nastąpił w zdarzeniach w komunikacji samochodowej. W minionym roku doszło do 139 wypadków, w których śmierć poniosło 6 osób, a 76 osób zostało rannych. Najbardziej tragiczne w skutkach wypdki miały miejsce w Stanisławowie (2 ofiary śmiertelne), Pauzewie, Leszkominie, Łyzkowicach, Lubosze i w Woli Flaszczyna.

Jesteś na profilu Krzysztof Kaniecki - stronie mieszkańca miasta Łódź. Materiały tutaj publikowane nie są poddawane procesowi moderacji. Naszemiasto.pl nie jest autorem wpisów i nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanej informacji. W przypadku nadużyć prosimy o zgłoszenie strony mieszkańca do weryfikacji tutaj