Mistrzostwa Polski w bieganiu po schodach (ZDJĘCIA)

Mistrzostwa Polski w bieganiu po  schodach
Mistrzostwa Polski w bieganiu po schodach Archiwum Jarosława Piechoty
Wrocław był gospodarzem Sky Tower Run, czyli mistrzostw Polski w bieganiu po schodach.

Około 900 śmiałków miało do pokonania w mierzącym 212 metrów wieżowcu Tower Run 1142 schody. Meta umiejscowiona była na 49 piętrze. Wśród startujących był łodzianin Jarosław Piechota z grupy Piechotą po schodach.- Zająłem 81 miejsce, a w swojej kategorii wiekowej 12 - mówi łodzianin. - Ubiegłoroczny wynik poprawiłem o dwie sekundy. Mój wynik to 7.33. Mimo upływu lat trzymam wysoką formę. Ważne jest i to, że uzyskałem kwalifikację do przyszłorocznego Biegu Wieżą Eiffla, a to moje wielkie marzenie. Zawody wygrał Piotr Łobodziński, co akurat zaskoczeniem nie było. W głowie cały czas pulsuje pytanie - jak on to robi, aby być nieustannie w tak wysokiej formie.
Debiutancki występ w grupie Piechotą po schodach zaliczył Adrian Bednarski. Był to udany start, bo zajął 38 miejsce w klasyfikacji ogólnej i trzecie w mistrzostwach Polski strażaków.