Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Pippi w Poddębicach - zapowiedź. Są wolne miejsca na warsztaty dla dzieci!

Krzysztof Kaniecki
Pippi w Poddębicach już w weekend. Na zaproszenie Poddębickiego Domu Kultury i Sportu po raz drugi do miasta nad Nerem zjadą artyści Instytutu Teatralnego im. Zbigniewa Raszewskiego w Warszawie z objazdowym przedstawieniem. Już w sobotę w namiocie cyrkowym, który stanie na boisku przy Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych wystawiony zostanie spektakl "Pippi Pończoszanka". Początek o godz. 18. Na najmłodszych czekają też darmowe warsztaty. Wciąż są wolne miejsca!

Pippi w Poddębicach w gronie piratów-akrobatów w wakacje przemierzyła całą Polskę. Poddębice są ostatnim przystankiem dokąd podąża namiot cyrkowy, w którym spotkamy rudą dziewczynkę z ogromną fantazją i mnóstwem pomysłów. Pippi nie siedzi prosto przy stole, śpi z nogami na poduszce i nie lubi, jak każe jej się coś robić. Jest samodzielna, odważna i silna, ale bardzo tęskni za swoimi rodzicami. Aby ją poznać koniecznie trzeba wybrać się w sobotę do cyrku. Wstęp wolny.

Twórcy cyrkowo-muzycznego przedstawienia podejmują temat miejsca dziecka w społeczeństwie, upominają się o jego prawo do indywidualności i o możliwość decydowania o sobie. Jednocześnie chcą przypomnieć dorosłym, jak ważną rolę pełnią oni w procesie kształtowania tożsamości swoich dzieci.

PROGRAM OBJAZDU:

Dzień I
15:00-16:00, 16:15-17:15, 17:30-18:30 – warsztaty cyrkowe, muzyczne oraz teatralne dla dzieci i młodzieży
każdy warsztat odbywa się trzykrotnie, w jednym warsztacie może wziąć udział maksymalnie 20 osób

Dzień II
11:00 – parada ulicami miasta
18:00 – spektakl „Pippi Pończoszanka”, koncert zespołu Bura Kura

WSTĘP WOLNY

WARSZTATY:

Piraci na trapezie
warsztaty cyrkowe

Marzysz, by wystąpić w cyrku? A może wolisz zostać piratem? Będziemy razem żonglować, chodzić po linie, na chwilę staniemy się treserami dzikich zwierząt, a na koniec poszukamy ukrytego skarbu!

Morskie opowieści
warsztaty muzyczne

Artyści zespołu Bura Kura zapraszają do zaczarowanego świata dźwięków. Wspólnie poskaczemy po nutach, poleżymy na pięciolinii i stworzymy dziecięcy song wolności!

List w butelce
warsztaty teatralne

Przygotowując się na spotkanie z Pippi, pobawimy się głosem i słowami. Razem z aktorami występującymi w przedstawieniu będziemy szeptać, gadać, a nawet krzyczeć. Urządzimy też maraton pisania listów.

TWÓRCY SPEKTAKLU:

Konrad Dworakowski – reżyser i aktor, absolwent białostockiego Wydziału Sztuki Lalkarskiej Akademii Teatralnej im. Aleksandra Zelwerowicza w Warszawie. W latach 2003-2005 był kierownikiem artystycznym Teatru Lalek Guliwer w Warszawie. Reżyserował w teatrach lalkowych i dramatycznych w Polsce oraz za granicą. Jest autorem scenariuszy i tekstów piosenek; pisze zarówno dla dzieci, jak i dla dorosłych. Od 2009 roku jest dyrektorem naczelnym i artystycznym Teatru PINOKIO w Łodzi.

Marika Wojciechowska – absolwentka malarstwa Instytutu Sztuk Pięknych Uniwersytetu Rzeszowskiego oraz Katedry Scenografii Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie. Jej prace były prezentowane na wystawach indywidualnych oraz na ponad czterdziestu ekspozycjach zbiorowych. Tworzy scenografie do spektakli w Polsce i za granicą.

Piotr Klimek – kompozytor, wykładowca, producent muzyczny. Absolwent Królewskiego Konserwatorium w Hadze oraz Akademii Muzycznej w Poznaniu (od 2003 roku doktor sztuk muzycznych w dziedzinie kompozycji). Od 1998 roku związany z Uniwersytetem Szczecińskim. Wykłada gościnnie także na innych uczelniach w Polsce i za granicą. Pisze muzykę chóralną, elektroniczną, kameralną, symfoniczną oraz teatralną. Współtworzył ponad osiemdziesiąt realizacji scenicznych.

Teatr PINOKIO w Łodzi istnieje od 1945 roku. W jego repertuarze są przedstawienia dla widzów w każdym wieku: najnajów, dzieci, młodzieży i dorosłych. Teatr działa aktywnie w zakresie animacji oraz pedagogiki teatralnej; w ofercie obok spektakli znajdują się także warsztaty, ferie, festiwale, koncerty, programy edukacyjne. Więcej informacji na temat działalności teatru znaleźć można na stronie www.teatrpinokio.pl.

Instytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego realizuje projekty edukacyjne, które mają na celu kształtowanie widza teatralnego jako świadomego i aktywnego odbiorcy sztuki. Projekty, konferencje, warsztaty mają zintegrować środowisko związane z edukacją teatralną, osoby zajmujące się tą dziedziną w praktyce. Instytut tworzy platformę wymiany doświadczeń i myśli różnych środowisk odpowiedzialnych za edukację teatralną oraz popularyzuje innowacyjne praktyki z obszaru edukacji teatralnej.

Jednym z najważniejszych projektów Instytutu Teatralnego z dziedziny pedagogiki teatru jest program „Lato w teatrze”, w ramach którego od sześciu lat teatry, instytucje kultury oraz organizacje pozarządowe realizują w wakacje warsztaty artystyczne dla dzieci i młodzieży. Program został zainicjowany i jest finansowany przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

W ramach programu „Lato w teatrze” w 2011 roku po raz pierwszy ruszył w objazd po Polsce cyrkowy projekt realizowany we współpracy z lokalnymi ośrodkami kultury. „Gdzie jest Pinokio?” odwiedził do tej pory 40 miejsc a tegoroczna trasa obejmuje kolejnych 7 miejscowości. Drugi projekt ze spektaklem „Pippi Pończoszanka” pojechał w czasie wakacji do 14 miast.

Szczegółowe informacje dotyczące programu znajdują się na stronie www.latowteatrze.pl.

od 7 lat
Wideo

echodnia Drugi dzień na planie Ojca Mateusza

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na poddebice.naszemiasto.pl Nasze Miasto