Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Pogodynka w Uniejowie. Monika Andrzejczak gościem specjalnym integracyjnego projektu (ZDJĘCIA)

Krzysztof Kaniecki
Pogodynka w Uniejowie. Uczestnicy projektu spotkali się z Moniką Andrzejczak
Pogodynka w Uniejowie. Uczestnicy projektu spotkali się z Moniką Andrzejczak PŚDS Czepów
Pogodynka w Uniejowie. Monika Andrzejczak gościem specjalnym integracyjnego projektu realizowanego przez Centrum Promocji Sportu i Rekreacji DRAGON: „Spektakl Teatralny pt. PUNKT WIDZENIA”. Realizatorzy projektu zaskoczyli grupę projektową, czyli uczniów z Zespołu Szkół w Uniejowie, uczestników zajęć z Powiatowego Środowiskowego Domu Samopomocy w Czepowie oraz Warsztatów Terapii Zajęciowej w Łęczycy i na to spotkanie zaprosili wyjątkowego gościa. Osobę, którą do tej pory mogli oglądać i podziwiać wyłącznie za pośrednictwem telewizji.

Pogodynka w Uniejowie. Monika Andrzejczak gościem specjalnym integracyjnego projektu realizowanego przez Centrum Promocji Sportu i Rekreacji DRAGON: „Spektakl Teatralny pt. PUNKT WIDZENIA”. Realizatorzy projektu zaskoczyli grupę projektową, czyli uczniów z Zespołu Szkół w Uniejowie, uczestników zajęć z Powiatowego Środowiskowego Domu Samopomocy w Czepowie oraz Warsztatów Terapii Zajęciowej w Łęczycy i na to spotkanie zaprosili wyjątkowego gościa. Osobę, którą do tej pory mogli oglądać i podziwiać wyłącznie za pośrednictwem telewizji.

- Przyjazd znanej Pogodynki do Uniejowa, możliwość spotkania oraz rozmowy wzbudziły najpierw niedowierzanie, później ogromne zainteresowanie wśród grupy warsztatowej przygotowującej spektakl - przyznaje Mirosław Madajski, koordynator projektu. - Pani Monika Andrzejczak okazała się bardzo wrażliwą i ciepłą osobą, elokwentną i wyjątkowo błyskotliwą.

TO MOJE STRONY RODZINNE

Pogodynka Monika Andrzejczak urodziła się w Turku. Do przedszkola uczęszczała w miejscowości Dąbie. W klasach I-III uczyła się w Cichmianie i... w Czepowie. Od IV klasy swoją edukację kontynuowała w Szkole Podstawowej w Chełmnie. Kolejny etap edukacji to Liceum Ogólnokształcące w Kole a następnie studia. W Łodzi ukończyła Polonistykę na Uniwersytecie Łódzkim oraz Logopedię. Jej marzeniem było pracować w telewizji. Postanowiła więc spróbować swoich sił w castingu organizowanym przez TVP Łódź. Wygrała go podbijając serca jurorów i telewidzów pogodnym usposobieniem i wspaniałym uśmiechem. W efekcie tego już na pierwszym roku studiów rozpoczęła pracę w telewizji. Pierwszym zrealizowanym materiałem był felieton literacki o Julianie Tuwimie. Następnie prowadziła program dla młodzieży „ Hity i bity” oraz prognozę pogody w TVP Łódź. Wielokrotnie relacjonowała Łódzką Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy. Zdała egzamin na kartę ekranową przed komisją z Akademii Telewizyjnej. Wtedy dobrze się zapisała w pamięci egzaminatorów i została ściągnięta do Warszawy, gdzie do dzisiaj pracuje w TVP INFO i TVP 2. Co raz częściej widzimy ją również po głównym wydaniu Wiadomości w TVP1.

- Przeżycie dla mnie jest ogromne, ponieważ to moje rodzinne strony” – tymi słowami Monika Andrzejczak rozpoczęła spotkanie.

BYŁAM OBRZYDLIWIE PILNYM UCZNIEM

Pani Monika zdradziła wiele szczegółów ze swojego dzieciństwa, opowiedziała o swojej drodze edukacyjnej, zainteresowaniach oraz przyzwyczajeniach. Przyznała, że zawsze lubiła się uczyć, uczestniczyć w różnych występach artystycznych, konkursach przedmiotowych. Uczestnicy spotkania wręcz zasypali gościa pytaniami. Szczególnie interesujące były dla uczniów informacje dotyczące samej pracy w telewizji i jakie predyspozycje są niezbędne, aby próbować swych sił w zawodzie prezentera lub dziennikarza. Pani Monika nie szczędziła rad, być może przyszłym dziennikarzom: „Dobrze, jeśli już na najniższych szczeblach edukacji osobie wyrastają dookoła głowy czułki, dzięki którym szeroko i z dużym zainteresowaniem dostrzega się otaczający świat”. Mówiła zarówno o plusach, jak i minusach pracy w telewizji. Sama jednak podkreślała, że to praca wymarzona, dająca wiele satysfakcji.

MINUS PIĘĆ STOPNI POWYŻEJ ZERA

Spotkanie dopełnił materiał video prezentujący najciekawsze relacje Pani Moniki, szczególnie te „na żywo”. Wspomniała, że podczas takich wejść mogą zdarzać się sytuacje, które potrafią „nieźle” zaskoczyć. Przyznała, że nigdy nie zapomni prognozy pogody, kiedy zapowiedziała temperaturę „minus pięć stopni powyżej zera”. Mimo wszystko relacje „na żywo” wywołują mobilizację i przebiegają zgodnie z planem. Ma też świadomość wagi przekazywanych informacji, bo pogoda odgrywa coraz większy wpływ na ludzkie sprawy i plany. Z pogodowej redakcji w TVP INFO wyjeżdża w różne miejsca w Polsce. W czasie tych wyjazdów pani Monika mówi nie tylko o pogodzie, ale bardzo często o turystyce, krajoznawczych walorach, ciekawostkach, bezpieczeństwie na drogach, w górach czy nad morzem. W wolnych chwilach odzywa się w niej duch polonisty… Bardzo lubi czytać książki, chodzić do teatru, nie omija również kina, a jej najlepszy sposób na „przewietrzenie głowy” to spotkania z ludźmi.

POGODA Z UNIEJOWA

Uczniowie Zespołu Szkół, jak i uczestnicy zajęć w PŚDS i WTZ, z zapartym tchem wysłuchali wskazówek, które z pewnością przydadzą się w trakcie przygotowań do spektaklu oraz podczas samej premiery. Spotkanie z pewnością będzie pozytywnie oddziaływać na grupę przez długi czas. Za każdym razem, kiedy zobaczymy Monikę w telewizji wrócą miłe wspomnienia ze spotkania.

Pani Monice w podróży do Uniejowa oraz podczas spotkania towarzyszyła mama – Teresa Andrzejczak. Na spotkaniu obecni byli również: Pani Małgorzata Komajda – Dyrektor Zespołu Szkół w Uniejowie, Robert Palka – p.o. Dyrektora M-GOK w Uniejowie oraz Koordynator projektu Mirosław Madajski.
Wszyscy uczestnicy wspólnie przyznali podczas spotkania, że z niecierpliwością będą czekać na relację pogodową…. z Uniejowa, którą poprowadzi koniecznie Pani Monika. Czy życzenie uczestników spotkania się spełni?

PODZIĘKOWANIE

Realizatorzy – CPSiR DRAGON dziękują:
-Pani Monice Andrzejczak za to, że wśród wielu obowiązków zawodowych znalazła czas na spotkanie z grupą projektową.
Partnerom:
- PGK TERMY UNIEJÓW,
- PŚDS w Czepowie
- M-GOK w Uniejowie
za pomoc w przygotowaniu spotkania, serdeczność oraz gościnność wobec uczestników projektu, realizatorów oraz przybyłych na spotkanie gości.


Opracował Mirosław Madajski

od 12 lat
Wideo

Wybory samorządowe 2024 - II tura

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na poddebice.naszemiasto.pl Nasze Miasto