Pożegnanie w Przedszkolu Publicznym na ul. Miłej w Poddębicach. Kontrowersje (ZDJĘCIA)

Krzysztof Kaniecki
materiały nadesłane
Tegoroczne zakończenie roku w przedszkolu na ul. Miłej w Poddębicach było inne niż dotychczas. Odbyło się dla wszystkich grup i na korytarzu, by dzieci mogły odśpiewać hymn przy zaprezentowanym im po raz pierwszy sztandarze. Zmiany nie wszystkim jednak się spodobały.

Tegoroczne zakończenie roku w przedszkolu na ul. Miłej w Poddębicach było inne niż dotychczas. Odbyło się dla wszystkich grup i na korytarzu, by dzieci mogły odśpiewać hymn przy zaprezentowanym im po raz pierwszy sztandarze. Zmiany nie wszystkim jednak się spodobały.

List, który dotarł do redakcji od jednego z rodziców:

Pożegnanie przedszkola – zamiast łez wzruszenia płacz z bezsilności
Niemal każdego roku o tej porze sześciolatki opuszczają mury swoich ukochanych przedszkoli. To bardzo ważna chwila w życiu takiego małego człowieka, koniec pewnego etapu. To moment pełen wzruszeń dla rodziców, przecież do przedszkola kilka lat wcześniej zaprowadzili, pełni dumy i obaw, swoich malców. Która z mam czy który z tatusiów nie pamięta wzruszeń, trudnych rozstań na progu sali czy dumy, jaka rozpierałała nas, kiedy nasza pociecha wyrecytowała pierwszy wierszyk, zaśpiewała piosenkę. Pożegnanie z przedszkolem to pewna tradycja, kultywowana przez wychowawców, a szanowana i długo wyczekiwana przez rodziców.
Tak było do tej pory…
W tym roku Publiczne Przedszkole im. Króla Maciusia Pierwszego w Poddębicach przy ul. Miłej, z Panią Dyrektor na czele, pozbawiło rodziców możliwości godnego i właściwego przeżycia tej ważnej chwili w życiu zarówno dzieci, jak i ich samych. Zrobiono to z kompletnie niezrozumiałych powodów i z wyjątkowym uporem. Mimo licznych próśb ze strony rodziców, kierowanych do wychowawców grup oraz samej Pani Dyrektor – decyzja o organizacji zakończenia w tym roku była niezmienna. Ktoś (zapewne Pani Dyrektor) zdecydował, aby ok. 80 dzieci i ok. 160 rodziców plus wychowawców grup i obsługę stłoczyć… nie, upchnąć na korytarzu o wymiarach 4x15m. Dominującym elementem tej „imprezy” była oczywiście temperatura, która od blisko dwóch tygodni utrzymuje się na tym samym poziomie i wynosi blisko 30 stopni C lub więcej. Tłumaczenie prowadzącej, że pogoda zaskoczyła… jest raczej nie na miejscu. Uzasadnione wydaje się przeświadczenie, że przedszkole świadomie naraziło dzieci na utratę zdrowia i nie tylko. Proszę sobie choć przez chwilę wyobrazić, jak na tym pseudo uroczystym spotkaniu czuli się Absolwenci… To był dla każdego z nich ważny dzień, a potraktowano ich jak ,,zbędny balast”, którego szybko i w byle jaki sposób trzeba się pozbyć z przedszkola. Czy tak powinna postępować placówka z tyloma pięknymi tradycjami, która przyjęła imię jednego z bohaterów dzieł Korczaka, człowieka dla którego Dziecko było w życiu najważniejsze? - Nie sądzę.
Zapytajmy publicznie: jakie racje zdecydowały, że uroczystość pożegnania przedszkola odbyła się tak niedbale, bez szacunku dla sześciolatków i ich rodziców? Czyżby nie byli już godni odrobiny szacunku? Kto i dlaczego tak zdecydował?
Nikt nie odda nam – Rodzicom, już tych chwil. Przedszkole z premedytacją pozbawiło i dzieci, i rodziców – tego co najpiękniejsze w życiu – wspomnień. Z pożegnania Publicznego Przedszkola im. Króla Maciusia Pierwszego
w Poddębicach przy ulicy Miłej - zapamiętamy spocone, zmęczone twarze dzieci, ich bezradność wobec upału, nauczycielkę chłodzącą wentylatorem grupę dzieci (reszta nie miała tego szczęścia), minutowe występy swoich pociech – tylko tyle udało się dostrzec w tłumie rodziców, stojących na krzesłach lub oglądających występ zza okien holu (to było prawdziwe poświęcenie ze strony rodziców, którzy opuścili placówkę i udali się na zewnątrz do ogródka, by choć przez chwilę dostrzec swoje dziecko, bo w wąskim i zatłoczonym korytarzu było to niemożliwe). Niestety przypominało to raczej oglądanie zwierząt w klatce, a nie uroczyste zakończenie roku szkolnego.
Corocznie, kiedy zaczyna się nowy rok szkolny, słyszymy piękne słowa, jakie to dzieci są ważne dla placówki, jak wiele uwagi i poświęcenia dają im wychowawcy, jak to uiszczając wpłaty na Radę Rodziców wspieramy rozwój własnych dzieci… Po tym, co w tym roku, w ramach zemsty na roszczeniowych rodzicach, zaprezentowało przedszkole - śmiem twierdzić, że w tym wszystkim najbardziej zapomniano właśnie o dzieciach… Nie pierwszy raz zresztą. Szkoda, że Panie Dyrektor nie włożyły w to tyle serca i zaangażowania, jak w organizowanie jubileuszu 50 - lecia przedszkola. No ale cóż, na wspomnianej imprezie gościli wszyscy ważni poddębiczanie, nie wypadało źle wypaść. Najważniejsze są przecież pozory! Na zakończeniu były tylko dzieci, albo aż Dzieci, te, bez których praca tej instytucji nie miałaby sensu. Mam nadzieję, że Panie Dyrektor są dumne z eksperymentu, zapewniały przecież rodziców, że nie robiłyby tego typu zakończenia – gdyby nie były przygotowane. We wspomnianym przedszkolu panuje władza absolutna. I proszę nie mówić, że Państwo nie wiedzieli, jakie jest zdanie rodziców. Od ponad trzech tygodni toczył się o to spór. Jak widać funkcja nie zawsze idzie w parze z wrażliwością i empatią.
My rodzice zapamiętamy to pożegnanie przedszkola na długo, kompletnie zapominając o Waszych ważnych jubileuszach, bo w tym roku przedszkole zabrało Absolwentom wszystko. Nie było biwaku z nocowaniem (realizowanego przez 16 lat) , Dnia Matki i Ojca, upominków na Dzień Dziecka z Rady Rodziców, ale przede wszystkim zabrakło Waszej uwagi poświęconej Naszym Dzieciom. Przez tyle lat przedszkole cieszyło się poważaniem i autorytetem – zniszczyliście to w ciągu kilku miesięcy! Warto było? Inne placówki zachęcają, Wy odpychacie od siebie rodziców, źle traktując ich dzieci.
Tak bardzo zależało Wam na rozgłosie z racji ważnego jubileuszu, a tymczasem sławę przyniesie Wam egoizm, brak rozwagi w postępowaniu z dziećmi i niechlubne traktowanie rodziców.
Zyskaliście imię i sztandar, straciliście sympatię i szacunek!
Rodzic

Odpowiedź dyrektora Publicznego Przedszkola im. Króla Maciusia Pierwszego w Poddębicach:

Pożegnanie przedszkola
Pożegnanie przedszkola to uroczystość ważna dla całej społeczności przedszkolnej. Z uwagi na organizację pracy przedszkola (lokalizacja w dwóch budynkach) ustalono dwa terminy uroczystości pożegnania przedszkola. Decyzję w tej kwestii podjęto na zebraniu Rady Pedagogicznej. Wątpliwość budzi godzina,
w której uroczystość się odbyła (1300-ul. Miła, 1400-ul. Przejazd). Rzeczywiście przy tak wysokich temperaturach zasadne byłoby zorganizowanie jej w godzinach dopołudniowych, kiedy jest jeszcze chłodniej i dzieci nie są tak zmęczone. Jednak od lat tego typu uroczystość odbywa się w godzinach popołudniowych, ze względu na pracujących rodziców, by umożliwić im udział w tejże.
Tylko jeden rodzic rozmawiał, a właściwie zażądał zmian w organizacji uroczystości
W tym roku szkolnym nasze przedszkole przyjęło imię Króla Maciusia Pierwszego. Posiada sztandar, hymn i ceremoniał, który zamierzamy promować podczas ważnych uroczystości. Akademia pożegnania przedszkola rozpoczęła się polonezem. Po wprowadzeniu sztandaru odśpiewano hymn narodowy,
a następnie hymn przedszkola. Każda grupa zaprezentowała okolicznościowe wiersze i piosenki. Rozdane zostały dzieciom dyplomy za udział w nagraniu do hymnu oraz za udział, w pierwszym w historii przedszkola, poczcie sztandarowym. Następnie dzieci udały się do swoich sal zajęciowych, aby w kameralnym gronie kontynuować pożegnanie przedszkola. Każda grupa świętowała w sposób ustalony wspólnie z rodzicami. Rodzice dwóch grup dodatkowo zorganizowali dzieciom piknik, jeden w Leśniczówce w Rodrysinie, drugi w Centrum Turystyki i Rekreacji w Byczynie. O tych wydarzeniach rodzic, który napisał list do Państwa Redakcji, nie wspomniał.
Dla każdego rodzica zostało przygotowane miejsce siedzące. Rodzice, którzy spóźnili się na uroczystość, podchodzili do okien. Korytarz, na którym odbyła się akademia posiada wymiary 4,5mx24m. Wentylatory niewiadomego pochodzenia, to urządzenia przedszkolne oraz nauczycielek. Wykorzystujemy je w salach od czasu wystąpienia upałów. Zostały sprawdzone pod kątem bezpieczeństwa. Głośne rozmowy niektórych rodziców podczas występów dzieci z innych grup, wymusiły prośbę o zachowanie ciszy, przyczyniły się do wydłużenia uroczystości, która trwała ok. 1 godz.
Przedszkole stwarza rodzicom wiele możliwości obserwacji dziecka, tego jak się rozwija, jak radzi sobie
w grupie rówieśniczej, jakie robi postępy. Wychowawczynie organizują różnorodne uroczystości, spotkania, przedsięwzięcia czy projekty edukacyjne , realizują autorskie programy. W grupach odbyły się m.in. Dzień Przedszkolaka, Andrzejki, Uroczystości choinkowe, Bal karnawałowy, Dzień Babci
i Dziadka, Mały zjazd absolwentów, Dzień Dziewczynki i Chłopca, Dzień Mamy i Taty, Dzieci-dzieciom, Dzień Dziecka i inne np. kampania społeczna „Chronimy pszczoły – ratujemy środowisko”, zajęcia
terapeutyczne z zakresu aromaterapii i dogoterapii.
W tym roku szkolnym priorytetem stał się jubileusz 50-lecia przedszkola. Rzeczywiście nie odbył się biwak z nocowaniem.
Rodzic, który napisał list wie, że w każdej grupie rodzice i wychowawca planują kalendarz uroczystości na dany rok szklony. To, czy rodzic angażuje się w życie grupy zależy od niego samego. Szkoda, że to zaangażowanie pojawiło się na zakończenie edukacji przedszkolnej, i to w taki przykry sposób.
Magdalena Pańczyk - dyrektor Publicznego Przedszkola im. Króla Maciusia Pierwszego w Poddębicach

FLESZ: Masowo kupujemy mieszkania.

Wideo

Komentarze 24

Ta strona jest chroniona przez reCAPTCHA i obowiązują na niej polityka prywatności oraz warunki korzystania z usługi firmy Google. Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.

Podaj powód zgłoszenia

G
Gość

A po co w przedszkolu sztandar? Czy poczet stanowią dzieci? Jeśli tak, to absurd. Jeśli nie, to łagodne mówiąc nieporozumienie.

Kolejna rzecz: CEREMONIAŁ. W przedszkolu? Po co np. trzylatkom ceremoniał? Kurde, może jeszcze dryl?

Ktoś kto wymyślił powinien się w głowę puknąć.

Zupełnie nie rozumiem kierunku jaki obrało przedszkole pod wodzą obecnej pani dyrektor.

Przy okazji, w tym morzu absurdów podoba mi się nadanie imienia oraz wybrany patron.

G
Gość

Ja trz dołożę kilka słów krytyki. Każdy kto widzi place zabaw w obu przedszkolach i dla porównania te w prywatnych placówkach zastanawia się dlaczego w "państwowym" nie może być tak ladnie i fajnie. Ja mam świadomość, że zabawki na takie place muszą mieć wiele certyfikatów i co za tym idzie są naptawde drogie ale drodzy Panstwo jednak da się. Są przecież dofinansowania z ktorych placówki ptywatne korzystają bardzo chętnie i z dużymi sukcesami. No to kolejny argument: ale to trzeba miec wkład własny a skąd wziąć te kilkanaście tysiecy.... I tu zacznie sie moja krytyka. Z tej wielkiej okazji 50 lecia przedszkola, pani dyrektor zakupiła sztandar oraz zleciła przygotowanie i wydanie kilkudziesieciu egzemplarzy monografii. Czy ktokolwiek podejrzewa jaki to koszt? No wlasnie to jest to kilkanascie tysiecy. Jak bardzo dzieciom sztandar i monografie przedszkola są potrzebne? A komu są potrzebne i kto ich tak bardzo broni? A czy nie lepiej by bylo z okazji 50 lecia podarować kilkunastu rocznikom dzoeci wspaniale place zabaw?

G
Gość
2019-07-01T15:10:39 02:00, Gość:

O jak mi przykro. Ktoś wreszcie przeciwstawił się rządą wszystko wiedzacej pani dyrektor. Miła zrobiła się niemiła bo sami do tego doprowadziliscie. Nasze dzieci trzeba było zabrać żebyście mogli się bawić na pikniku a te z Przejazd były normalnie. Dyrektorka tak super wymienia ale to też jest o Przejazd. One robią a wy nie. A wypłata taka sama

2019-07-01T15:25:51 02:00, Gość:

Niech się jeszcze wypowie co zrobiła z kartami do czytników bo jakoś w dziwny sposób na je zabrano i czy nauczycielki płacą za posiłki bo wydaje mi się że nie.

Pewnie że nie płacą a jedza jako pierwsze a to co zostanie to dzieciom. Dziecko jest w 5latkach i ciagle słysze że jak coś chce na podwieczorek więcej to już nie ma bo panie zjadły. Wystarczy przyjsc w czasie sniadania czy obiadu zawsze jedza razem z dziecmi a my za to placimy

G
Gość
2019-07-01T15:10:39 02:00, Gość:

O jak mi przykro. Ktoś wreszcie przeciwstawił się rządą wszystko wiedzacej pani dyrektor. Miła zrobiła się niemiła bo sami do tego doprowadziliscie. Nasze dzieci trzeba było zabrać żebyście mogli się bawić na pikniku a te z Przejazd były normalnie. Dyrektorka tak super wymienia ale to też jest o Przejazd. One robią a wy nie. A wypłata taka sama

Niech się jeszcze wypowie co zrobiła z kartami do czytników bo jakoś w dziwny sposób na je zabrano i czy nauczycielki płacą za posiłki bo wydaje mi się że nie.

G
Gość

O jak mi przykro. Ktoś wreszcie przeciwstawił się rządą wszystko wiedzacej pani dyrektor. Miła zrobiła się niemiła bo sami do tego doprowadziliscie. Nasze dzieci trzeba było zabrać żebyście mogli się bawić na pikniku a te z Przejazd były normalnie. Dyrektorka tak super wymienia ale to też jest o Przejazd. One robią a wy nie. A wypłata taka sama

G
Gość

Włosy powinna sobie umyć.

G
Gość
2019-06-28T21:36:25 02:00, Gość:

A wystarczyło jedno magiczne słowo przepraszam od pani dyrektor i niebylo by tematu ale chyba takie słowo ciężko przechodzi przez gardło

Niestety ta pani nie zna słowa "przepraszam". Jest kłamliwa, bezczelna i arogancka. Obrzydliwa persona!!!

G
Gość

Coś wiem na temat Dyrektor przedszkola... Straszliwie apodyktyczna postać, kompletnie pozbawiona empatii do dzieci. Tylko lans, lans i lans... Cała ta szopka ze sztandarem, konkursem na hymn i resztą głupawych działań... . Żenada kompletna!

Poprzednia Pani dyrektor, była właściwą osobą na tym stanowisku. Widać było jej zaangażowanie i troskę o podopiecznych na każdym kroku. Dla obecnej, dziecko jest balastem, problemem, w najlepszym przypadku narzędziem do wypromowania swojej miernej osoby...

Mam nadzieję, że Pan Burmistrz, coś z tym zrobi.

G
Gość

Ludziom czasami wydaje się, że jak są dobrze wykształceni, pełnią ważną funkcję to wolno już im wszystko, nawet zapomnieć o szacunku do drugiego człowieka. Pani dyrektor zachowała się niewłaściwie i nie fair wobec rodziców i samych dzieci, ale pokazalaby klasę gdyby przeprosiła lub we właściwym momencie ustąpila. Swoim zachowaniem i tą odp. pokazała jedynie jak bardzo jest nieprzygotowana do swojej roli. Własne ego okazało się dla niej najważniejsze.

G
Gość
2019-06-29T16:31:54 02:00, Gość:

Informacja dla rodziców składka na radę rodziców jest dobrowolna i nie ma przymusu jej płacić jak również składanie podania o umorzenie czegoś co jest nie obowiązkowe a niestety 100 zl to jest zdecydowanie za dużo więc najwyższy czas aby państwowe przedszkole było oddzielne kreską od prywatnego bo po to dajemy dzieci do państwowego przedszkola żeby było taniej niż w prywatnym a aktualnie wychodzi drożej niż w prywatnym bo musimy zanieść kompletnie wszystko od papieru toaletowego po mydło nawet kredek dziecią nie kupią a przecież gmina daje pieniądze na nasze dzieci a co do pani dyrektor no cóż jest taki powiedzenie weszła między wrony to kracze tak jak i one. Ale nie tedy droga

Też myślę że trzeba trochę przystępować z dawaniem na to przedszkole. Ciągle tylko wołają pieniędzy gorzej niż w tych prywatnych.

G
Gość
2019-06-29T09:45:24 02:00, Gość:

Zastanawia mnie skąd bierze się tyle nienawiści u rodziców, którzy codziennie zostawiali swoje pociechy w przedszkolu przez kilka lat. Dzieci ukończyły przedszkole całe i zdrowe, gotowe do pójścia do szkoły. Rodzice natomiast w wygodnym fotelu, anonimowo obrzucają Panie Dyrektor błotem. Mało tego, niemal je zwalniają z pracy. Dyrekcja ta sama, a ul. Miła nagle stała się niemiła. Poza tym bale karnawałowe, o ile się nie mylę odbywają się na tym samym strasznym holu opisanym przez Rodzica i to dla całego przedszkola. To też jest narażanie zdrowia dzieci? Rodzice wrzućcie na luz.

2019-06-29T10:10:56 02:00, Gość:

Pomyśl, że to nie jest nienawiść, tylko trzeźwa ocena sytuacji. Wygląda na to, że komuś w przedszkolu pomieszały się priorytety i ważniejszy od dzieci stał się sztandar.

Przedszkole jest czymś więcej niż ochronną czy przechowalnią i wypada wymagać od profesjonalistów, wykształconych pedagogów, czegoś więcej niż tylko pilnowania bezpieczeństwa. Przedszkole powinno wychowywać dzieci, wspierać rodziców i wychodzić naprzeciw oczekiwaniom społeczeństwa. Jak widać radzi sobie tylko z jednym z trzech wyzwań.

A uwagi odnośnie Miłej nie pojawiły się nagle, ale są słyszalne w czasie rządów obecnej dyrekcji.

Nie sądzę, że chodzi o zwolnienie pani dyrektor. Raczej o to, by zrozumiała ona że pełni funkcję służebną wobec ludzi i trzeba ich zrozumieć, a nie patrzeć z góry.

2019-06-29T10:32:55 02:00, Gość:

Trzeźwo na to wszystko patrząc ta trzeźwa ocena sytuacji doprowadziła do fali hejtu w Internecie, a od oceny pracy placówki czy pracowników są odpowiednie instytucje i tam powinni się zgłosić niezadowoleni rodzice, a nie opierać się na jakimś tam słyszy się, że ta czy inna Pani jest be. Tyle.

2019-06-29T10:59:52 02:00, Gość:

Czy rozumiesz pojęcie hejt? Najwyraźniej nie, bo wpisy pod tym artykułem są raczej grzeczną i dość rzeczową dyskusją. Do hejty, na szczęście, droga daleka.

Dla przedszkola lepiej byłoby, żeby te odpowiednie instytucje (czyli głównie kuratorium) nie robiły kontroli, bo podejrzewam że konsekwencje byłyby daleko gorsze niż parę postów w internecie.

Hmm. Bal karnawałowy odbywa się zimą i sa na nim tylko przedszkolaki czyli jakieś 160 osób z nauczycielami A zakończenie to prawie 100 dzieciaków i ich rodzice = ok 300osob i 36 stopni C. Naprawdę niema różnicy.

G
Gość

Informacja dla rodziców składka na radę rodziców jest dobrowolna i nie ma przymusu jej płacić jak również składanie podania o umorzenie czegoś co jest nie obowiązkowe a niestety 100 zl to jest zdecydowanie za dużo więc najwyższy czas aby państwowe przedszkole było oddzielne kreską od prywatnego bo po to dajemy dzieci do państwowego przedszkola żeby było taniej niż w prywatnym a aktualnie wychodzi drożej niż w prywatnym bo musimy zanieść kompletnie wszystko od papieru toaletowego po mydło nawet kredek dziecią nie kupią a przecież gmina daje pieniądze na nasze dzieci a co do pani dyrektor no cóż jest taki powiedzenie weszła między wrony to kracze tak jak i one. Ale nie tedy droga

G
Gość

Spokojnie. To tylko moje zdanie. Każdy widzi co jest w komentarzach. Dla mnie to zwykła nagonka ubrana w piękne słowa, a czy masz rację czas pokaże.

G
Gość
2019-06-29T09:45:24 02:00, Gość:

Zastanawia mnie skąd bierze się tyle nienawiści u rodziców, którzy codziennie zostawiali swoje pociechy w przedszkolu przez kilka lat. Dzieci ukończyły przedszkole całe i zdrowe, gotowe do pójścia do szkoły. Rodzice natomiast w wygodnym fotelu, anonimowo obrzucają Panie Dyrektor błotem. Mało tego, niemal je zwalniają z pracy. Dyrekcja ta sama, a ul. Miła nagle stała się niemiła. Poza tym bale karnawałowe, o ile się nie mylę odbywają się na tym samym strasznym holu opisanym przez Rodzica i to dla całego przedszkola. To też jest narażanie zdrowia dzieci? Rodzice wrzućcie na luz.

2019-06-29T10:10:56 02:00, Gość:

Pomyśl, że to nie jest nienawiść, tylko trzeźwa ocena sytuacji. Wygląda na to, że komuś w przedszkolu pomieszały się priorytety i ważniejszy od dzieci stał się sztandar.

Przedszkole jest czymś więcej niż ochronną czy przechowalnią i wypada wymagać od profesjonalistów, wykształconych pedagogów, czegoś więcej niż tylko pilnowania bezpieczeństwa. Przedszkole powinno wychowywać dzieci, wspierać rodziców i wychodzić naprzeciw oczekiwaniom społeczeństwa. Jak widać radzi sobie tylko z jednym z trzech wyzwań.

A uwagi odnośnie Miłej nie pojawiły się nagle, ale są słyszalne w czasie rządów obecnej dyrekcji.

Nie sądzę, że chodzi o zwolnienie pani dyrektor. Raczej o to, by zrozumiała ona że pełni funkcję służebną wobec ludzi i trzeba ich zrozumieć, a nie patrzeć z góry.

2019-06-29T10:32:55 02:00, Gość:

Trzeźwo na to wszystko patrząc ta trzeźwa ocena sytuacji doprowadziła do fali hejtu w Internecie, a od oceny pracy placówki czy pracowników są odpowiednie instytucje i tam powinni się zgłosić niezadowoleni rodzice, a nie opierać się na jakimś tam słyszy się, że ta czy inna Pani jest be. Tyle.

Czy rozumiesz pojęcie hejt? Najwyraźniej nie, bo wpisy pod tym artykułem są raczej grzeczną i dość rzeczową dyskusją. Do hejty, na szczęście, droga daleka.

Dla przedszkola lepiej byłoby, żeby te odpowiednie instytucje (czyli głównie kuratorium) nie robiły kontroli, bo podejrzewam że konsekwencje byłyby daleko gorsze niż parę postów w internecie.

G
Gość
2019-06-29T09:45:24 02:00, Gość:

Zastanawia mnie skąd bierze się tyle nienawiści u rodziców, którzy codziennie zostawiali swoje pociechy w przedszkolu przez kilka lat. Dzieci ukończyły przedszkole całe i zdrowe, gotowe do pójścia do szkoły. Rodzice natomiast w wygodnym fotelu, anonimowo obrzucają Panie Dyrektor błotem. Mało tego, niemal je zwalniają z pracy. Dyrekcja ta sama, a ul. Miła nagle stała się niemiła. Poza tym bale karnawałowe, o ile się nie mylę odbywają się na tym samym strasznym holu opisanym przez Rodzica i to dla całego przedszkola. To też jest narażanie zdrowia dzieci? Rodzice wrzućcie na luz.

2019-06-29T10:10:56 02:00, Gość:

Pomyśl, że to nie jest nienawiść, tylko trzeźwa ocena sytuacji. Wygląda na to, że komuś w przedszkolu pomieszały się priorytety i ważniejszy od dzieci stał się sztandar.

Przedszkole jest czymś więcej niż ochronną czy przechowalnią i wypada wymagać od profesjonalistów, wykształconych pedagogów, czegoś więcej niż tylko pilnowania bezpieczeństwa. Przedszkole powinno wychowywać dzieci, wspierać rodziców i wychodzić naprzeciw oczekiwaniom społeczeństwa. Jak widać radzi sobie tylko z jednym z trzech wyzwań.

A uwagi odnośnie Miłej nie pojawiły się nagle, ale są słyszalne w czasie rządów obecnej dyrekcji.

Nie sądzę, że chodzi o zwolnienie pani dyrektor. Raczej o to, by zrozumiała ona że pełni funkcję służebną wobec ludzi i trzeba ich zrozumieć, a nie patrzeć z góry.

Trzeźwo na to wszystko patrząc ta trzeźwa ocena sytuacji doprowadziła do fali hejtu w Internecie, a od oceny pracy placówki czy pracowników są odpowiednie instytucje i tam powinni się zgłosić niezadowoleni rodzice, a nie opierać się na jakimś tam słyszy się, że ta czy inna Pani jest be. Tyle.

Dodaj ogłoszenie

Wykryliśmy, że nadal blokujesz reklamy...

To dzięki reklamom możemy dostarczyć dla Ciebie wartościowe informacje. Jeśli cenisz naszą pracę, prosimy, odblokuj reklamy na naszej stronie.

Dziękujemy za Twoje wsparcie!

Jasne, chcę odblokować
Przycisk nie działa ?
1.
W prawym górnym rogu przegladarki znajdź i kliknij ikonkę AdBlock. Z otwartego menu wybierz opcję "Wstrzymaj blokowanie na stronach w tej domenie".
krok 1
2.
Pojawi się okienko AdBlock. Przesuń suwak maksymalnie w prawą stronę, a nastepnie kliknij "Wyklucz".
krok 2
3.
Gotowe! Zielona ikonka informuje, że reklamy na stronie zostały odblokowane.
krok 3