Puchar Świata w łyżwiarstwie szybkim w Tomaszowie Mazowieckim. Polacy na wysokich miejscach ZDJĘCIA

dag
Arena Lodowa w Tomaszowie Maz.
Finał Pucharu Świata w ten weekend odbywa się w Arenie Lodowej w Tomaszowie Mazowieckim. Na torze rywalizują najlepsi łyżwiarze i łyżwiarki z całego świata.

W Tomaszowie Mazowieckim trwają zawody Pucharu Świata w łyżwiarstwie szybkim

W piątkowych wyścigach indywidualnych nasi panczeniści plasowali się na odległych pozycjach. W zmaganiach na dystansie 500 metrów 15. lokatę zajęła Karolina Bosiek. Wśród zawodniczek startujących na 3 000 metrów jedenaste miejsce zajęła Magdalena Czyszczoń. Drużyna w składzie Marek Kania, Piotr Michalski i Damian Żurek zajęła czwarte miejsce w drużynowej rywalizacji sprinterskiej.

W sobotę, 18 lutego, rozpoczął się drugi dzień łyżwiarskich zmagań. Panie ścigać się będą na dystansie 1500 metrów, z kolei panowie rywalizować będą na 500 i 5000 metrów. Odbędzie się także drużynowa rywalizacja sprinterek.

Przypomnijmy, że w ubiegły weekend tomaszowianin Damian Żurek zdobył brązowy medal w wyścigu na 1000 metrów w Pucharze Świata. To najlepszy wynik tomaszowianina na tym dystansie.