Sukces poddębickiej Dalii. Na mistrzostwach mażoretek w Pradze nasze dziewczyny trzykrotnie uplasowały się w pierwszej dziesiątce (ZDJĘCIA)

Sukces poddębickiej Dalii. Na mistrzostwach mażoretek w Pradze nasze dziewczyny trzykrotnie uplasowały się w pierwszej dziesiątce.

Karolina Skórka zdobyła 9. miejsce w twirlingu na Pucharze Świata w Pradze. Weronika Wydrzyńska z kolei w odbywających się niemal w tym samym czasie w stolicy Czech Mistrzostwach Świata była 7. w solo buława i 9. w solo flaga. Tak dobre wyniki to potwierdzenie, że ten sezon dla Dalii jest bardzo udany

- Oczywiście jak każdy walczyliśmy o podium - mówi Karolina Gruchot-Krysiak, trener Dalii. - Rywalizacja na zawodach tej rangi jest ogromna.W tym roku się nie udało zdobyć medalu, ale kolejny sezon przed nami...

Poddębickie mażoretki Dalia udanie kończą sezon 2019. W czerwcu zdobyły Puchar Polski podczas X Otwartego Pucharu Polski Mażoretek „Złota lira” 2019 w Rybniku. Uczestniczyły również w XXVIII Międzynarodowym Festiwalu Orkiestr Dętych w Rybniku towarzysząc w zmaganiach konkursowych orkiestrom ze Słowacji, Rosji i Czech.

Przy okazji warto dodać, że brązowy medal mistrzostw świata w tańcu mażoretkowym w kategorii solo buława seniorki zdobyła poddębiczanka Oliwia Olczyk, która mażoretkową przygodę rozpoczynała w Dalii.