Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Termalne baseny w Poddębicach coraz bliżej. Jest firma, która chce rewitalizować obiekt przy ul. Mickiewicza. Zobacz wizualizację (ZDJĘCIA)

Krzysztof Kaniecki
Krzysztof Kaniecki
Wizualizacja basenów termalnych w Poddębicach
Wizualizacja basenów termalnych w Poddębicach Materiały UM Poddębice
Termalne baseny w Poddębicach coraz bliżej. Jest firma, która chce rewitalizować obiekt przy ul. Mickiewicza. Umowa z potencjalnym wykonawcą wprawdzie nie została jeszcze podpisana, gdyż obecnie trwa analizowanie oferty, ale radni dali zielone światło zgadzając się na kredyt, który pozwoli zabezpieczyć tzw. wkład własny. Rozpoczęcie prac związanych z rewitalizacją kompleksu geotermalnego oznaczać będzie zamknięcie basenów na co najmniej dwa sezony.

Termalne baseny w Poddębicach coraz bliżej. Jest firma, która chce rewitalizować obiekt przy ul. Mickiewicza. Umowa z potencjalnym wykonawcą wprawdzie nie została jeszcze podpisana, gdyż obecnie trwa analizowanie oferty, ale radni dali zielone światło zgadzając się na kredyt., choć nie było jednomyślności podczas głosowania.
Spośród 14 radnych (nieobecny był Bogumił Jóźwiak) przeciwni kredytowi byli dwaj przedstawiciele Prawa i Sprawiedliwości - Andrzej Lodziński i Andrzej Napieraj. Pozostali zgodzili się na zaciągnięcie kredytu.

- Czy pan się zastanowił nad tym, że na szesnaście tysięcy mieszkańców naszej gminy zadłuża pan każdą osobę na ponad 2 tysiące złotych? - pytał burmistrza radny Andrzej Lodziński. - Ja bym może nie był przeciwny temu kredytowi, ale dlaczego nie było tego tematu na komisjach? Wybory były w październiku, raptem pod koniec stycznia pojawia się kredyt. Za chwilę odchodzi pani skarbnik. Niech pan sobie przypomni, jak wchodząc do rady i został przewodniczącym komisji budżetowej, a ze skarbnika odchodziła pani Burska, to jak pytał się pytał o wszystko burmistrza Bachery. Dziś tego nie ma. Nie wiemy ile będzie tego długu, na co idzie kredyt czy w którym banku go pan weźmie.

- Nie pamiętam co 13 lat temu było z panią Burską i panem Bacherą - odparł burmistrz Piotr Sęczkowski. - Nie potrafię odpowiedzieć, jaki bank weźmie udział w przetargu i złoży ofertę, dlatego dziś nie odpowiem panu radnemu, w którym banku zaciągniemy kredyt.

- Kredyt to nie jest nic nowego, bo dawno już była o nim mowa. Dziś jest jedynie podjęcie stosownej uchwały - dodał Paweł Gogulski, przewodniczący Rady Miejskiej Poddębic.

35 mln zł kredytu, z którego 25,5 mln zł ma być zaciągnięte jeszcze w tym roku, a pozostała kwota w następnym, przeznaczone zostanie na spłatę wcześniejszych zobowiązań oraz pozwoli zabezpieczyć tzw. wkład własny na kilka inwestycji, takich jak termomodernizacja hali przy szkole na ul. Polnej oraz budynku OSP w Nie-wieszu, a także rozpoczęcie pierwszego etapu rewitalizacji kompleksu geotermal-nego w Poddębicach. Firma Alstal Grupa Budowlana z Jacewa, która przystąpiła do przetargu, złożyła ofertę opiewającą na kwotę 77 mln zł. Na to zadanie gmina pozyskała 42 mln zł unijnej dotacji.

Jak tłumaczył na sesji burmistrz Sęczkowski, wszystkie przewidziane do realizacji przez gminę zadania, opiewają na kwotę 95 mln zł. Ich realizację ułatwią oszczędności, jakie udało się w ostatnim czasie wypracować. Nadwyżka budżetowa z poprzednich lat wyniosła 10,5 mln zł.

Rozpoczęcie prac związanych z rewitalizacją kompleksu geotermalnego oznaczać będzie zamknięcie basenów na co najmniej dwa sezony. Na tak długi okres zaplanowano pierwszy etap tego zadania.

od 7 lat
Wideo

Wyniki II tury wyborów samorządowych (sondaż)

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na poddebice.naszemiasto.pl Nasze Miasto