Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Trzej mężczyźni uratowani przed zamarznięciem przez poddębickich policjantów

Krzysztof Kaniecki
uratowani przed zamarznięciem przez poddębickich policjantów
uratowani przed zamarznięciem przez poddębickich policjantów naszemiasto.pl
Trzej mężczyźni uratowani przed zamarznięciem przez poddębickich policjantów, to efekt weekendowych działań stróżów prawa prowadzonych podczas kontroli pustostanów i miejsc, gdzie osoby narażone na wychłodzenie mogą przebywać. Dwóch z nich zostało przetransportowanych do ośrodka w Feliksowie, trzeci trafił do szpitala.

Trzej mężczyźni uratowani przed zamarznięciem przez poddębickich policjantów, to efekt weekendowych działań stróżów prawa prowadzonych podczas kontroli pustostanów i miejsc, gdzie osoby narażone na wychłodzenie mogą przebywać. Dwóch z nich zostało przetransportowanych do ośrodka w Feliksowie, trzeci trafił do szpitala.

Jak informuje rzeczniczka poddębickiej policji, w święto Trzech Króli około godz. 7 w rejonie pustostanów na ulicy Łódzkiej funkcjonariusze ujawnili dwóch mężczyzn w wieku 32 i 35 lat, którym groziło wychłodzenie. Obydwaj zostali dowiezieni do ośrodka w Feliksowie. Z kolei w niedzielę po godzinie 5 policjanci patrolujący teren Uniejowa, na jednym ze skrzyżowań napotkali leżącego mężczyznę, który był tak wyziębiony, że nie można było z nim nawiązać żadnego kontaktu słownego. Z uwagi na znaczny stan wychłodzenia organizmu, policjanci wezwali na miejsce załogę pogotowia ratunkowego, który przewiózł mężczyznę do szpitala.

Policjanci pełniący służę na terenie powiatu kontrolowali także miejsca zamieszkania osób starszych i nieporadnych życiowo, zwracając przy tym uwagę na to czy nie potrzebują oni pomocy lekarskiej lub nie są narażeni na wychłodzenia organizmu w skutek braku opału.

Pamiętajmy!

- Kiedy temperatura na zewnątrz gwałtownie spada, nie zapominajmy, że są osoby, które mogą potrzebować naszej pomocy. Nie bądźmy obojętni i alarmujmy Policję za każdym razem, kiedy ktoś jest narażony na wychłodzenie organizmu. Wystarczy jeden telefon, aby uratować komuś życie - apeluje st. asp. Elżbieta Tomczak, rzecznik Komendy Powiatowej Policji w Poddębicach. - Policjanci zwracają się do wszystkich z apelem o to, aby nie byli obojętni na czyjąś krzywdę. Chodzi tu oczywiście o osoby, które mogą cierpieć z powodu zimna. Należy pamiętać, że na wychłodzenie organizmu są szczególnie narażeni bezdomni, osoby starsze i osoby nietrzeźwe przebywające na dworze. Jeśli widzimy takiego człowieka, nie wahajmy się zadzwonić na numer alarmowy aby powiadomić o tym funkcjonariuszy. Każde takie zgłoszenie jest natychmiast sprawdzane.

W Komendzie Powiatowej Policji w Poddębicach funkcjonuje całodobowa służba dyżurna gdzie można bezpośrednio zgłaszać się do policjantów bądź przekazywać informacje telefonicznie pod numer telefonu 43 678-94-11, 997 lub 112.

od 12 lat
Wideo

Gazeta Lubuska. Miała 2 promile, rozbiła auto i uciekła

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na poddebice.naszemiasto.pl Nasze Miasto