Uniejów modernizuje powiatowe drogi. Kończy się przetarg na projekt i kosztorys. Chodzi o sześć zadań

Paweł Gołąb
Paweł Gołąb
Fot. uniejow.pl
Trwa przetarg na projekt i kosztorys modernizacji dróg i ulic powiatowych na terenie gminy Uniejów. Chętni mają już niewiele czasu na zgłoszenie. Magistrat czeka na oferentów do końca tego tygodnia, do piątku 29 stycznia.

Jak argumentuje uniejowski urząd, z myślą o poprawie bezpieczeństwa i komfortu uczestników ruchu drogowego na terenie gminy Uniejów zaplanowano kolejne działania związane z budową, rozbudową i modernizacją istniejącej infrastruktury drogowej. W tym celu burmistrz Józef Kaczmarek ogłosił przetarg na sporządzenie dokumentacji projektowo-kosztorysowej wraz z niezbędnymi pozwoleniami na budowę dla poszczególnych zadań w ramach przedsięwzięcia: „Przebudowa dróg i ulic na terenie Gminy Uniejów etap III”.

Chodzi o 6 drogowych zadań. Co jest w planach?

Inwestycja – jak precyzuje oficjalny portal gminy uniejow.pl - została podzielona na osobnych 6 zadań co oznacza, że dopuszcza się składanie ofert częściowych.
Pierwsze zadanie dotyczy przebudowy ulic Kilińskiego i Rzecznej w Uniejowie. Zakres robót przy ul. Kilińskiego obejmuje odcinek o długości 360 metrów (od ul. Bł. Bogumiła do ul. Ogrodowej), natomiast w przypadku ul. Rzecznej chodzi o odcinek o długości ok. 330 m (od ul. Bł. Bogumiła do ul. Polnej). Wśród zaplanowanych prac przewidziano m.in. wymianę nawierzchni jezdni, budowę chodnika lub budowę ścieżki rowerowej, budowę parkingu oraz zaprojektowanie pasa zieleni wraz z nasadzeniami. Zaplanowano także, że po remoncie w/w drogi będą jednokierunkowe o jednym pasie ruchu.
W drugiej części zadania ujęto dwa odcinki, również zlokalizowane na terenie miasta. Pierwszy to ul. Targowa o długości ok. 950 m. (od skrzyżowania z ul. Ireny Bojakowskiej do skrzyżowania z ulicą Krasińskiego) oraz ul. Zielona o długości ok. 160 m (od skrzyżowania z ul. Orzechową do skrzyżowania z ul. Targową). Zamawiający wymaga, aby dla każdej ulicy zostały wykonane odrębne dokumentacje projektowo–kosztorysowe. Zakres prac obejmie m.in. wymianę nawierzchni jezdni, budowę chodnika lub budowę ścieżki rowerowej lub ciągu pieszo – jezdnego. Również i te ulice mają stać się docelowo drogami jednokierunkowymi.
Trzecia część zadania obejmie ok. 350-metrowy odcinek ulicy Kościelnickiej (od skrzyżowania z ul. Ireny Bojakowskiej do końca ogrodzenia placu szkoły). W ramach opracowania dokumentacji należy przedstawić projekt budowlany i wykonawczy przebudowy nawierzchni jezdni z uwzględnieniem odwodnienia, przebudowy chodnika, budowy parkingu oraz pasa zieleni wraz z nasadzeniami.
Kolejne zadanie, z zarazem ostatnie zlokalizowane na terenie miasta Uniejów obejmie 150-metrowy odcinek ul. Bojakowskiej oraz blisko 80 metrowy odcinek ul. Przechodniej (od ul. Tureckiej/Kościelnickiej do rzeki Warty). Zakres prac obejmie m.in. wymianę nawierzchni jezdni, budowę chodnika lub budowę ścieżki rowerowej lub ciągu pieszo–jezdnego.
Dwie ostatnie części planowanej inwestycji dotyczą modernizacji infrastruktury dróg zlokalizowanych w miejscowościach Lekaszyn oraz Czepów.
- Z myślą o bezpieczeństwie kierowców oraz pieszych zainteresowane firmy muszą uwzględnić w swoich projektach elementy uspokajające ruch typu azyle na przejściach dla pieszych, progi zwalniające, wysepki korygujące tor ruchu pojazdów, aranżacja zieleni przydrożnej w celu wymuszenia zmniejszenia prędkości (w szczególności przed wjazdem do miejscowości) – informuje urząd.
Przebudowa dróg, których zarządcą administracyjnym jest powiat poddębicki jest możliwa dzięki porozumieniu zawartemu z obecnym starostą Małgorzatą Komajdą. - Przyjęte ustalenia otworzyły perspektywę podjęcia działań dla poprawy jakości ujętych w inwestycji dróg i ulic, a tym samym komfortu życia mieszkańców.

Religia i etyka w szkole. Kto ma kształcić nauczycieli etyki?

Wideo

Komentarze

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Dodaj ogłoszenie