Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

W garnizonie łódzkim przybyło 74 nowych policjantów. Będą kolejne nabory (zdjęcia)

Paweł Gołąb
Paweł Gołąb
Fot. materiały policji
Kolejny tegoroczny nabór do pracy w policji w łódzkim garnizonie zakończony został przyjęciem do pracy 74 osób. Do służby wcielono 63 mężczyzn i 11 kobiet. Policja zachęca następnych do pójścia w ich ślady.

- Tym razem podczas naboru zdecydowaną większość stanowili mężczyźni. Kwietniowy nabór jest solidnym wzmocnieniem jednostek powiatowych i miejskich garnizonu łódzkiego. Już wkrótce nastąpi ślubowanie nowo przyjętych adeptów sztuki policyjnej, po którym zostaną skierowani na szkolenie podstawowe zawodowe. Kolejno odbędą adaptacje zawodową i pod okiem opiekuna w jednostce macierzystej będą kontynuowali drugą część szkolenia podstawowego w służbie przygotowawczej – informuje łódzka policja.

 W tym roku czekają jeszcze cztery wcielenia do służby w Policji. Przewidziane są na następujące terminy:

  • 13 lipca 2021,
  • 15 września 2021,
  • 3 listopada 2021,
  • 30 grudnia 2021.

 

Praca w mundurze. Policja informuje

Jakie wymagania należy spełnić?
Poszukujemy osób pewnych siebie, zdyscyplinowanych, a także odpornych
na stres. Kandydaci do służby w Policji muszą obowiązkowo posiadać obywatelstwo polskie, ukończyć minimum szkołę średnią, a także nie mogą być karane prawomocnym wyrokiem sądu. Dodatkowo istotne są, aby osoby takie korzystały
z pełni praw publicznych, były zdolne fizycznie i psychicznie działać w formacji umundurowanej, oraz miały uregulowany stosunek do służby wojskowej. Powyższe pozytywnie spełnione warunki pozwalają na złożenie dokumentów i przystąpienie
do procesu rekrutacji. Warto pamiętać, że sam proces rekrutacji kandydatów jest bardzo złożony, sama procedura trwa średnio od 1,5 miesiąca do 3 miesięcy.
W związku z powyższym wspomniane daty naborów obowiązują osoby, które przejdą cały proces rekrutacji i ich nazwiska znajdą się na liście rankingowej.
 
JAKIE ETAPY REKRUTACJI NALEŻY PRZEJŚĆ?
 Kandydat spełniający wszystkie wspomniane wcześniej wymogi jest zdecydowany i składa wymagane dokumenty, którymi są: kwestionariusz
do służby, podanie do Komendanta Wojewódzkiego Policji w Łodzi o przyjęcie do służby, kserokopie i oryginały dokumentów, które potwierdzają wykształcenie i dodatkowe kwalifikacje kandydata. Mężczyźni muszą okazać się także uregulowanym stosunkiem do służby wojskowej. Komplet dokumentów należy złożyć w KWP w Łodzi lub innej terytorialnie najbliższej jednostce Policji.
 Bądź CIERPLIWY!
Kandydat oczekuje na telefon lub korespondencję dotyczącą spotkania informacyjnego i możliwości przystąpienia do dalszego procesu rekrutacji. Na spotkaniu kandydat otrzymuje skierowanie do Szkoły Policji, w której odbywają się dwa pierwsze etapy: test wiedzy i test sprawności fizycznej.
 TEST WIEDZY
Składa się z 40 pytań z zakresu funkcjonowania władzy ustawodawczej, wykonawczej i sądowniczej oraz z zakresu bezpieczeństwa publicznego. Jest to jedyny etap nieselekcyjny, oznacza to, że nie ma minimalnej liczby punktów do uzyskania, ale maksymalnie można mieć z niego ich aż 40.
 TEST SPRAWNOŚCI FIZYCZNEJ
Należy się do niego przygotować!
Etap ten polega na pokonaniu toru przeszkód w czasie nieprzekraczającym 1,41 s. Z tego etapu, w zależności od uzyskanego czasu na torze, kandydaci mogą uzyskać od 43 do 60 punktów.
W przypadku niezaliczenia tego etapu obowiązuje 2 miesięczna karencja, czyli niemożność brania udziału w pozostałych etapach rekrutacji, zakończenie postępowania kwalifikacyjnego negatywnie,
a także niemożność składania dokumentów. przez okres trwania karencji.
TEST PSYCHOLOGICZNY- MULTISELECT
 Badanie pozwalające zweryfikować predyspozycje osobowościowe kandydata do służby w Policji. Przede wszystkim jego odporność
na sytuacje stresowe, dojrzałość emocjonalną, zachowania społeczne oraz postawę w pracy. Test składa się z 298 pytań, po jego rozwiązaniu następuje rozmowa z psychologiem. Maksymalna liczba punktów
do uzyskania na tym etapie to 60. Jeśli kandydat go nie zaliczy obowiązuje go 10 miesięczna karencja.
 ROZMOWA KWALIFIKACYJNA
Odbywa się przed komisją, ma na celu ocenę umiejętności skutecznego komunikowania się z innymi osobami, motywację do podjęcia służby
w Policji, społeczną postawę wobec ludzi oraz umiejętność autoprezentacji. Z tego etapu maksymalnie można uzyskać 60 punktów. Niezaliczenie rozmowy kwalifikacyjnej to półroczna karencja.
 USTALENIE STANU ZDROWIA
Kandydaci do służby przechodzą przez szereg badań psychologicznych, a także dodatkowo badani są przez 9 innych lekarzy specjalistów.
Gdy ten etap zostanie niezaliczony obowiązuje 6 miesięczna karencja.
 POSTĘPOWANIE SPRAWDZAJĄCE
Na podstawie m.in. prawidłowo i rzetelnie wypełnionej przez kandydata ankiety bezpieczeństwa osobowego ustala się czy zainteresowany może uzyskać dostęp do informacji niejawnych.
 UMIESZCZENIE KANDYDATA NA LIŚCIE RANKINGOWEJ
To moment kiedy kandydat jest przyjęty do służby w Policji. Następnie uzyskuje on informacje w jakiej jednostce będzie pełnili służbę i gdzie zostanie skierowany na szkolenie podstawowe.
 
Szczegółowe informacje dostępne są:

  • - na stronie internetowej www.lodzka.policja.gov.pl w zakładce dobór do służby w Policji
  • - pod nr tel. 47 841 13-65 lub 47 841 22-18,
  • - na naszych Fanpage na Facebooku lub Instagramie @Zostań Łódzkim Policjantem
  • - za pośrednictwem korespondencji mailowej na adres [email protected] lub [email protected]

 
DOKUMENTY DO SŁUŻBY W POLICJI PRZYJMOWANE SĄ PRZEZ CAŁY ROK.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Strefa Biznesu: Uwaga na chińskie platformy zakupowe

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na sieradz.naszemiasto.pl Nasze Miasto