W Uniejowie odbyła się uroczysta Wojewódzka Inauguracja Sportowego Roku Szkolnego 2018/2019.
Podczas gali podsumowano współzawodnictwo ogólnopolskie oraz międzypowiatowe szkół reprezentujących województwo łódzkie w roku poprzednim
Rozegrano także Finał Wojewódzki w Indywidualnych Biegach Przełajowych dzieci i młodzieży.
FINAŁ WOJEWÓDZKI W INDYWIDUALNYCH BIEGACH PRZEŁAJOWYCH IGRZYSKA DZIECI –DZIEWCZĘTA 2006 I MŁODSZE
1.Plich Klaudia SP Wolbórz
2.Łaz Magdalena SP Nr 13 Bełchatów
3.Modelewska Julia SP Nr 4 Rawa Maz.
FINAŁ WOJEWÓDZKI W INDYWIDUALNYCH BIEGACH PRZEŁAJOWYCH IGRZYSKA DZIECI –CHŁOPCY 2006 I MŁODSI
1.Uliński Kacper SP Nr 3 Aleksandrów
2.Pietruszka Maciej SP Nr 2 Pajęczno
3.Jabłoński Hubert SP Nr 3 Aleksandrów
FINAŁ WOJEWÓDZKI W INDYWIDUALNYCH BIEGACH PRZEŁAJOWYCH IGRZYSKA MŁODZIEŻY SZKOLNEJ – DZIEWCZĘTA 2003, 2004, 2005
1.Rębacz Paulina SP Nr 12 Zduńska Wola
2.Jaguścik Julia PSP Strzałków
3.Pawelus Amelia SP Nr 13 Bełchatów
FINAŁ WOJEWÓDZKI W INDYWIDUALNYCH BIEGACH PRZEŁAJOWYCH IGRZYSKA MŁODZIEŻY SZKOLNEJ – CHŁOPCY 2003, 2004, 2005
1.Petrosyan Artur SP Nr 3 Opoczno
2.Namyślak Wojciech G. Galewice
3.Odziemek Jakub ZS w Komorowie
FINAŁ WOJEWÓDZKI W INDYWIDUALNYCH BIEGACH PRZEŁAJOWYCH LICEALIADA –CHŁOPCY 2002 I STARSI
1.Budziński Maciej ZS-CEZ i U Rawa Maz.
2.Szafran Hubert I LO Zduńska Wola
3.Światek Bartłomiej LO Opoczno
FINAŁ WOJEWÓDZKI W INDYWIDUALNYCH BIEGACH PRZEŁAJOWYCH LICEALIADA –DZIEWCZĘTA 2002 I STARSZE
1.Ciołak Magdalena LO .Kat. Rawa Maz.
2.Gierach Milena ZSP Kleszczów
3.Konieczna Wiktoria ZSP Nr 3 Bełchatów
W roku szkolnym 2017/18 w Finałach Ogólnopolskich w ramach współzawodnictwa sportowego szkół udział wzięło 47 szkół z województwa.
Łącznie uczniowie tych szkół zdobyli 16 medali w tym 7 złotych, 4 srebrne, 5 brązowych.
Medaliści reprezentowali poniżej wymienione szkoły.
1. Szkoła Podstawowa nr 3 w Pabianicach
I miejsce dziewcząt w badmintonie w ramach ID
Dyrektor szkoły – Waldemar Flajszer
Nauczyciele
- Svietlana Kosenchuk
2. Szkoła Podstawowa nr 2 w Piotrkowie Trybunalskim
I miejsce dziewcząt w piłce ręcznej w ramach IMS
Dyrektor szkoły – Katarzyna Błażejewska
Nauczyciele –
Anna Kalinowska
3. Sportowa Szkoła Podstawowa nr 3 w Aleksandrowie Łódzkim
I miejsce chłopców w Sztafetowych Biegach Przełajowych w ramach ID
I miejsce chłopców i III miejsce dziewcząt w Szkolnej Drużynowej Lidze LA w ramach IMS
II miejsce dziewcząt i III miejsce chłopców w Czwórboju LA w ramach ID
Dyrektor szkoły - Elżbieta Głowacka
Z-ca Dyrektora – Ilona Zinser
Nauczyciele
- Paweł Zdrajkowski , Robert Kowalski, Kazimierz Tomczyk, Robert Kowalski, Przybysz Grzegorz, Alina Dutkowska
4. Zespół Sportowych Szkół Ogólnokształcących – Szkoła Podstawowa nr 5 w Skierniewicach
I miejsce w Szachach Drużynowych w ramach ID
Dyrektor szkoły – Sławomira Wenus
Nauczyciel – Bogusław Boder
5. Szkoła Podstawowa nr 1 w Bełchatowie
II miejsce w szachach w ramach ID
Dyrektor szkoły – Beata Piwowarska
Nauczyciel – Kazimierz Kwapisiewicz UKS „Jedynka Bełchatów”
6. Szkoła Podstawowa nr 13 w Bełchatowie
II miejsce dziewcząt w Sztafetowych Biegach Przełajowych w ramach ID
Dyrektor szkoły – Damian Nowak
Nauczyciel
- Tomasz Wojciechowski
7. SMS Liceum Ogólnokształcące w Aleksandrowie Łódzkim
III miejsce w koszykówce dziewcząt w ramach Licealiady
Dyrektor szkoły – Renata Święciak – Ruda
Nauczyciel – Piotr Neyder, Rozwadowskiego Piotra
8. Szkoła Podstawowa nr 10 w Tomaszowie Mazowieckim
II miejsce w mini piłce siatkowej dziewcząt w ramach ID
Dyrektor szkoły – Wacława Bąk
Nauczyciel - Barbara Filipowicz
9. Szkoła Podstawowa nr 56 w Łodzi
I miejsce w mini piłce siatkowej chłopów ramach ID
Dyrektor szkoły- Włodzimierz Kurek
Nauczyciel – Krzysztof Domagała
10. I Liceum Ogólnokształcące w Ozorkowie
III miejsce w piłce siatkowej chłopców w ramach Licealiady
Dyrektor szkoły – Anna Plaskota
Nauczyciel – Agata Kokot Brygier
11. I Liceum Ogólnokształcące w Sieradzu
I miejsce w siatkówce plażowej chłopców w ramach Licealiady
Dyrektor szkoły – Grzegorz Pietrucha
Nauczyciel - Roman Firlit
12. Szkoła Podstawowa w Parzęczewie
III miejsce w siatkówce plażowej chłopców w ramach IMS
Dyrektor szkoły – Agnieszka Graczyk
Nauczyciel -
Paweł Kurowski
Gazeta Lubuska. Winiarze liczą straty po przymrozkach.
Dołącz do nas na Facebooku!
Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!
Kontakt z redakcją
Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?