Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Gepard Biznesu 2019 dla Poddębickiego Centrum Zdrowia

Redakcja
Gepard Biznesu 2019 dla Poddębickiego Centrum Zdrowia
Gepard Biznesu 2019 dla Poddębickiego Centrum Zdrowia Krzysztof Kaniecki
Gepard Biznesu 2019 dla Poddębickiego Centrum Zdrowia. Poddębicki szpital w ostatnim czasie stał się kolekcjonerem kolejnych tytułów, które podkreślają prestiż placówki medycznej. Spośród 56.456 polskich przedsiębiorstw, których wyniki finansowe w lutym 2020 r. zbadał Instytut Europejskiego Biznesu, tytuł Gepard Biznesu 2019 uzyskały 964 firmy z województwa łódzkiego. Warunkiem koniecznym było uzyskanie przez nie średniej z dynamiki zysku netto i przychodów na poziomie powyżej 10 proc. PCZ może pochwalić się takim wynikiem.

Szpital w Poddębicach uważany jest za jeden z najlepszych w Polsce ośrodków leczenia nowotworów. Do PCZ przyjeżdżają pacjenci z całego kraju, aby leczyć się kompleksowo i mieć dostęp do różnych świadczeń w jednym miejscu. Na sukces składa się wiele czynników, m.in.: innowacyjne zaplecze technologiczne, odpowiednio wykwalifikwana kadra i personel medyczny.

- Onkologia jest dumą naszego Centrum - przynaje Jan Krakowiak, dyrektor szpitala. - U nas pacjenci mogą liczyć na pomoc w zakresie chirurgii onkologicznej, chemioterapii, onkologii klinicznej, ginekologicznej czy urologicznej. Leczenie onkologiczne ma rózny przebieg, w zależności od stwierdzonego schorzenia. W każdym przypadku onkolog dokładnie planuje terapię leczniczą - czy to farmakologiczną, czy chemioterapeutyczną lub radiologiczną. W naszym szpitalu kuracjiusz może liczyć na specjalnie przygotowany indywidualny program, fachową opiekę, diagnostykę oraz nowoczesny sprzęt.

Rok temu szpital w Poddębicach otrzymał akredytację. Tym samym Poddębickie Centrum Zdrowia dołączyło do grona 206 podmiotów medycznych w Polsce certyfikowanych przez Centrum Monitorowania Jakości w Krakowie.

Obecnie zaledwie 20 procent szpitali w naszym kraju posiada taką akredytację, z czego zaledwie dziesięć w województwie łódzkim. A wszystkich szpitali w Łódzkiem jest 48.

- Akredytacja daje przede wszystkim bezpieczeństwo pacjentom, którzy wiedzą, że leczą się w szpitalu spełniającym ścisłe wymogi Centrum Monitorowania Jakości - mówi Jan Krakowiak, prezes Poddębickiego Centrum Zdrowia. - My z kolei zyskamy 1 procent więcej do kontraktu z Narodowego Funduszu Zdrowia.

Ten jeden procent w przypadku szpitala w Poddębicach oznacza dodatkowe blisko pół miliona złotych.

Jak podkreśla prezes PCZ, obecnie we wszystkich wysokorozwiniętych krajach najbardziej stawia się na jakość świadczonych usług medycznych. W USA za udzielanie akredytacji odpowiada Uniwersytet Yale'a. Te szpitale, które nie posiadają certyfikatu jakości nie mają prawa, by funkcjonować na rynku usług medycznych.

- Taka akredytacja daje poczucie bezpieczeństwa, że szpital jest zarządzany zgodnie z procedurami epidemiologicznymi, szpital przestrzega ustawy Prawo pacjenta i jest przyjazny pacjentowi. Osoby, które do nas trafiają na hospitalizację mają pewność, że w akredytowanym szpitalu są przestrzegane procedury leczenia - podkreśla Jan Krakowiak.

Do końca czerwca poznamy dokładny bilans finansowy PCZ. Już teraz jednak można powiedzieć, że poddębicki szpital realizując kontrakt w wysokości około 50 mln zł kolejny rok zakończy na minimalnym plusie.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Co to jest zapalenie gardła i migdałków?

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na poddebice.naszemiasto.pl Nasze Miasto