Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Młodzi debatują. Ruszył ciekawy projekt w Liceum Ogólnokształcącym w Poddębicach. Powstanie Młodzieżowe Centrum Debat i szkolne radio FOTO

Paweł Gołąb
Paweł Gołąb
Jak się dobrze zaprezentować? Na czym polega budowanie wizerunku? Jak się przygotować do wystąpienia publicznego, a jak do debaty? Tego uczyła się przez ostatnie dni młodzież z Liceum Ogólnokształcącego w Poddębicach w ramach rozpoczętego właśnie projektu „Młodzi debatują".

Projekt został zainicjowany przez działające w poddębickiem LO Stowarzyszenie Licealista, a finansowany jest z dotacji otrzymanej z programu Aktywni Obywatele – Fundusz Krajowy finansowanego przez Islandię, Liechtenstein i Norwegię w ramach Funduszy EOG. Grant został przyznany w imponującej kwocie 20 tys. euro. Uczestniczy w nim 20 osób.

Jak informują inicjatorzy, w ramach projektu przewidziano szereg bezpłatnych warsztatów i zajęć pozalekcyjnych. - Uczniowie uczą się zasad autoprezentacji, owocnej komunikacji i dyskusji, etyki dziennikarskiej i tajników pracy dziennikarza radiowego oraz wyrażania emocji przez sztukę. Będą uczestniczyć w wyjazdach podczas których odwiedzą redakcje gazet, radia i telewizji. Stworzą profesjonalne audycje radiowe i zaproszą lokalną społeczność do udziału w debatach na ważne tematy. Powstanie też szkolne radio, na antenie którego uczestnicy będą poruszać ważne dla siebie tematy. Będzie to dla młodzieży platforma do prowadzenia dyskusji i wyrażania siebie. Te działania przyczynią się nie tylko do podniesienia umiejętności publicznego wypowiadania się, ale też zbudują w uczestnikach odwagę do zabierania głosu w istotnych dla nich sprawach.

W liceum – jak podają dalej - powstanie też Młodzieżowe Centrum Debat czyli przestrzeń dla młodzieży, w której – także po lekcjach – będzie można rozmawiać, planować działania, doradzać sobie i wzajemnie pomagać. – Zdajemy sobie sprawę, że nie wszyscy uczestnicy programu zostaną w przyszłości dziennikarzami. Jednak działania projektu są na tyle uniwersalne, że zdobyte umiejętności młodzież będzie mogła wykorzystywać w codziennym życiu – pozna techniki przydatne podczas wystąpień publicznych, będzie umiała nazywać swoje emocje, docierać do rzetelnych informacji, nie bać się wyrażania opinii i świadomie uczestniczyć w życiu lokalnej społeczności – mówi Anna Perlińska-Supeł, współautorka projektu.

od 7 lat
Wideo

Krzysztof Bosak i Anna Bryłka przyjechali do Leszna

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na poddebice.naszemiasto.pl Nasze Miasto