Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Pobiegli Wilczym tropem! Ponad stu uczestników biegu pamięci Żołnierzy Wyklętych połączonego ze zbiórką pieniędzy dla 9-miesięcznej Gai

Redakcja
A.Owczarek UM w Uniejowie
Ponad sto osób wzięło udział w biegu Tropem Wilczym, który odbył się w Uniejowie. W tym roku wydarzenie powiązano z akcją charytatywną na rzecz 9-miesięcznej Gai Woźniak – informuje Urząd Miejski w Uniejowie.

Uczestnicy poniedziałkowego biegu mieli do wyboru dwa dystanse – tradycyjny, liczący 1963 metry (dla upamiętnienia roku śmierci ostatniego Żołnierza Wyklętego – Józefa Franczaka ps. Lalek), lub dłuższy 10-kilometrowy.

Na krótszym z dystansów wystartowało ponad sto osób, w tym wielu młodych biegaczy. Na starcie, na dłuższym wymagającym wcześniejszego przygotowania, stanęło 14 osób. W imprezie wzięli udział biegacze nie tylko z Uniejowa, ale też z Poddębic, Turku i Sieradza.

Kto wygrał? Okazuje się, że... wszyscy.
- Bieg organizowany przez Klub Biegacza „Geotermia Uniejów” przy współpracy z Fundacją Wolność i Demokracja miał charakter towarzyski, co oznacza, że nie było pomiaru się czasu i nie przyznano nagród – wyjaśniają miejscy urzędnicy. - Uczestnicy otrzymali jedynie pamiątkowy medal i koszulkę.

Wydarzenie, wzorem lat poprzednich, połączono z akcją charytatywną, prowadzoną przez fundację PKO BP. Każdy uczestnik biegu, który ruszył na trasę z identyfikatorem „Biegnę dla Gai”, wspierał darowiznę, którą bank miał przekazać na leczenie i rehabilitację 9-miesięcznej Gai Woźniak. Dziewczynka jest wcześniakiem, wymaga stałej opieki lekarskiej i antybiotykoterapii. Dzięki pomocy biegaczy bank przekaże 10 tys. zł, na konto Fundacji „Wcześniak”, której dziewczynka jest podopieczną.

Po biegu na wszystkich czekało ognisko, kiełbaski i napoje. Z inicjatywy Klubu Biegacza na rynku w Uniejowie podstawiono też Mobilny Punkt Krwiodawstwa, gdzie można było oddać krew.

„Tropem Wilczym. Bieg Pamięci Żołnierzy Wyklętych” to największy bieg pamięci organizowany w wielu miastach Polski. Jego celem jest uczczenie pamięci żołnierzy polskiego podziemia antykomunistycznego i antysowieckiego działającego w latach 1944-1963.

Źródło, Urząd Miasta w Uniejowie

od 16 latprzemoc
Wideo

CBŚP na Pomorzu zlikwidowało ogromną fabrykę „kryształu”

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na poddebice.naszemiasto.pl Nasze Miasto