Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Poddębicka policja apeluje, by nie pozostawać obojętnym na los osób zagrożonych wychłodzeniem czy zamarznięciem. Jak można pomóc?

Paweł Gołąb
Paweł Gołąb
Jak można skutecznie zainterweniować? Szczegóły w tekście artykułu
Jak można skutecznie zainterweniować? Szczegóły w tekście artykułu materiał policji
Poddębiccy policjanci – wraz z nadejściem niskich temperatur, które mogą być powodem wychłodzenia organizmu lub nawet zamarznięcia - przypominają, aby nie pozostawać obojętnym na los osób potrzebujących pomocy. I zachęcają, by korzystać z aplikacji Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa. Można bowiem, za jej pośrednictwem, sygnalizować problemy osób dotkniętych kryzysem bezdomności i wspomóc działania służb i instytucji, które na co dzień im pomagają.

- Wśród nas żyją osoby, które z różnych względów potrzebują pomocy innych ludzi. Okres jesienno-zimowy jest tym czasem, w którym ta pomoc jest szczególnie ważna. Nierzadko, zwykłe zainteresowanie wystarczy, by kogoś uratować. Nie bądźmy obojętni i alarmujmy wyspecjalizowane służby oraz policję, za każdym razem, kiedy ktoś jest narażony na wychłodzenie organizmu – apeluje starszy sierżant Alicja Bartczak z Komendy Powiatowej Policji w Poddębicach. - Wystarczy jeden telefon, aby uratować komuś życie.

Jak dodaje, policjanci już od początku jesieni prowadzą wzmożone działania prewencyjne i pomocowe. - Dlatego widok mundurowych przy pustostanach, opuszczonych budynkach, pomieszczeniach gospodarczych, czy ogródkach działkowych, nie powinien nikogo dziwić. Istotną rolę pełnią dzielnicowi. Dzięki ich doskonałej wiedzy i znajomości podległego terenu, sprawdzane są te miejsca, w których istnieje największe prawdopodobieństwo, że mogą ktoś przebywać.

Jak można pomóc? Policja informuje

W trosce o bezpieczeństwo osób przebywających na terenie powiatu poddębickiego, poddębicka policja zwracaa się z apelem do mieszkańców, aby przekazywali policji oraz innym instytucjom pomocowym (LISTA TUTAJ. KLIKNIJ LINK) informacje o osobach dotkniętych kryzysem bezdomności oraz ludziach starszych, samotnych, ubogich, którzy nie są w stanie sami zadbać o siebie.
Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa (LINK TUTAJ. KLIKNIJ) w swoim katalogu potencjalnych zgłoszeń, udostępnia kategorię, która pozwala użytkownikom wskazywać miejsca przebywania osób potrzebujących pomocy. To bardzo ważne źródło informacji dla  służb i instytucji zajmujących się statutowo pomocą w takich sytuacjach.

- Pamiętajmy, że każdy sygnał dotyczący miejsc przebywania osób bez dachu nad głową, samotnych, niezaradnych życiowo lub znajdujących się pod wpływem alkoholu, które narażone są na wyziębienie organizmu, może uratować życie! Nie bądźmy obojętni i reagujmy powiadamiając odpowiednie służby korzystając z aplikacji  Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa, albo dzwoniąc pod numer alarmowy 112 – apeluje policja.

od 7 lat
Wideo

Reklamy "na celebrytę" - Pismak przeciwko oszustom

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na poddebice.naszemiasto.pl Nasze Miasto