Przebudowa miejskiego targowiska w Uniejowie. Widać już postęp prac (zdjęcia)

Paweł Gołąb
Paweł Gołąb
Trwa przebudowa targowiska miejskiego przy ul. Dąbskiej w Uniejowie. Efekty prowadzonych prac już widać. Jak informuje uniejowski urząd, wykonawca rozpoczął roboty ziemne w zakresie budowy nowej nawierzchni z kostki. Z wydzielonego placu budowy „zniknęły” ponadto prawie wszystkie drewniane altany – ostatnie cztery sztuki czekają na przewiezienie do nowej lokalizacji.

Inwestycja związana z przebudową popularnego miejsca handlu w listopadzie minionego roku. Targowisko przeniesiono w nowe, tymczasowe miejsce, a teren przy Dąbskiej, naprzeciwko cmentarza parafialnego otoczono siatką wydzielając plac budowy. W ramach gminnej inwestycji cały teren – jak podaje oficjalny portal gminy uniejow.pl - będzie utwardzony kostką, oświetlony i wyposażony w niezbędną infrastrukturę.
- W minionym tygodniu pracownicy firmy DROMEX wytyczyli docelowe granice przyszłego targowiska, zapoczątkowując montaż betonowych obrzeży, wzdłuż których powiodą ciągi komunikacyjne: chodnik, drogi manewrowe oraz przestrzeń parkingowa. Na terenie placu budowy pojawiło się już kilkanaście palet materiałów, z których będzie wykonana nawierzchnia targowiska. Zgodnie z przedmiarami, zawartymi w dokumentacji przetargowej, łącznie blisko 10 tys. metrów kwadratowych powierzchni działki objętej inwestycją, będzie utwardzone za pomocą kostki – informuje uniejowski urząd.

Jak zmieni się targowisko w Uniejowie?

Teren przy ul. Dąbskiej – jak uzupełnia uniejow.pl - zostanie na nowo zagospodarowany. – Pojawi się parking z nawierzchnią z kostki betonowej, drogi manewrowe oraz zjazdy. Targowisko będzie otoczone ogrodzeniem panelowym, z wejściem na teren poprzez furtki oraz wjazdem przez jedną z 3 bram przesuwanych automatycznie. Projekt przebudowy targowiska zakłada wydzielenie blisko 80 stanowisk handlowych, z których większość będzie zadaszona – posłużą do tego rozkładane markizy. Ponadto na placu staną wiaty śmietnikowe i kontener sanitarny wraz z przyłączeniem do sieci wodociągowej i kanalizacyjnej. Z kolei, na obrzeżach powierzchni handlowej, w miejscach niezabudowanych kostką, wykonawca przygotuje teren pod niewielkie trawniki i zieleńce. Nowe targowisko będzie oświetlone: częściowo za pomocą słupów z oprawami zasilanymi w ramach miejskiej sieci oświetlenia publicznego oraz – jako uzupełnienie – lampami z instalacją fotowoltaiczną.

Drewniane altany z targowiska. Nowe zagospodarowanie

Drewniane altany, które do tej pory służyły handlującym, zostaną zagospodarowane na nowo - będą służyć kilkunastu lokalnym społecznościom z terenu gminy Uniejów.

- Altany handlowe, które do momentu rozpoczęcia przebudowy targowiska, znajdowały się na placu przy ul. Dąbskiej, są sukcesywnie przewożone w ustalone wcześniej lokalizacje na terenie gminy Uniejów. Zadanie to zostało zawarte w przedmiocie zamówienia, już na etapie przeprowadzonej przez gminę Uniejów procedury przetargowej, dlatego transportem zajmuje się wykonawca inwestycji – podaje uniejow.pl. - Dużo wcześniej natomiast, w drodze konsultacji z radnymi, sołtysami, prezesami Ochotniczych Straży Pożarnych oraz przedstawicielami lokalnych organizacji (kół i stowarzyszeń) z terenu gminy Uniejów, sporządzono listę miejsc, do których trafią wspomniane altany. Zainteresowanie było bardzo duże. Zdecydowano, że altany trafią do następujących miejscowości: Brzeziny, Brzozówka, Czepów, Dąbrowa, Góry, Hipolitów, Kozanki Wielkie, Kuczki, Lekaszyn, Łęg Baliński, Pęgów, Rożniatów, Rożniatów-Kolonia, Skotniki, Wielenin-Kolonia, Wilamów, Zaborów oraz na teren stanicy wędkarskiej przy zbiorniku „Kaczka” w Człopach, na użytek Koła Wędkarskiego PZW nr 16 w Uniejowie. Niemal wszystkie altany przewieziono już w ustalone miejsca docelowe, zlokalizowane głównie przy strażnicach OSP oraz w inne miejsca użyteczności publicznej wskazane przez sołtysów, gdzie posłużą mieszkańcom do celów rekreacyjnych, jako miejsce spotkań oraz wypoczynku.

Czarnek zapowiada HIT!

Wideo

Komentarze

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Dodaj ogłoszenie