MKTG NaM - pasek na kartach artykułów

Trzy ronda: w Balinie i Poddębicach. Umowa na budowę podpisana [mapy]

Redakcja
Na drodze krajowej nr 72 w powiecie poddębickim powstaną trzy ronda. W ten sposób podróżujący w kierunku Uniejowa Borysewa czy Wartkowic będą bezpieczniej pokonywać skrzyżowania.

Poprawi się bezpieczeństwo na drodze krajowej nr 72 w województwie łódzkim. To dzięki inwestycji Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad w powiecie poddębickim. Na drodze wiodącej do Wielkopolski powstaną bezpieczne skrzyżowania - trzy nowe ronda.

W Balinie powstanie rondo na skrzyżowaniu drogi krajowej 72 z drogą wojewódzką nr 473. To poprawi bezpieczeństwo jadących w kierunku Uniejowa z Sieradza, Łasku i Zduńskiej Woli.

W Poddębicach Pradze powstaną aż dwa ronda obok siebie. Pozwolą bezpiecznie wjechać na drogę krajową nr 72 z dróg powiatowych do Borysewa i do Wartkowic.

W siedzibie GDDKiA podpisano 12 sierpnia umowy na rozbudowę dwóch skrzyżowań: w Balinie i Poddębicach. W przypadku Balina przebudowane zostanie skrzyżowanie z DW 473.

- Obecnie włącza się ona do drogi krajowej po ostrym kątem na łuku drogi. Powoduje to liczne niebezpieczne sytuacje i problemy z włączeniem się do ruchu. Po rozbudowie pojawi się tam rondo, co spowoduje uspokojenie ruchu i pozwoli bezpiecznie i komfortowo włączać się do ruchu z podporządkowanej drogi wojewódzkiej - wyjaśnia Maciej Zalewski, rzecznik łódzkiego oddziału GDDKiA.

W Poddębicach rozbudowie zostanie poddane skrzyżowanie z drogą powiatową Borysew - Wartkowice. W tym przypadku w miejsce tradycyjnego skrzyżowania zostaną wybudowane dwa ronda, tzw. zespolone.

- Rozwiązanie takie wymuszone zostało dotychczasowym kształtem skrzyżowania, gdzie wloty drogi powiatowej były przesunięte względem siebie o blisko 80 metrów. Po przebudowie poprawi się nie tylko bezpieczeństwo i wygoda kierowców ale także niezmotoryzowanych. W obrębie rozbudowanego skrzyżowania zbudowane zostaną chodniki, zatoczki autobusowe i perony dla podróżnych - informuje rzecznik GDDKiA w Łodzi.

Obie inwestycje zrealizowane zostaną w ramach Programu Likwidacji Miejsc Niebezpiecznych. Wykonawcą przebudowy skrzyżowań jest firma Strabag.

Jak informuje GDDKiA budowa ronda w Balinie będzie kosztowała nieco ponad 4,2 mln złotych. Termin zakończenie inwestycji to koniec lipca 2020 roku. Budowa rond w Poddębicach ma kosztować około 5,8 mln i zakończyć się do 30 września przyszłego roku.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Paliwo na stacjach będzie tańsze

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na poddebice.naszemiasto.pl Nasze Miasto