Twój świadomy wybór... Praca w mundurze. Policjanci w ramach promocji zawodu prowadzą cykl spotkań z młodzieżą (ZDJĘCIA)

Krzysztof Kaniecki
Twój świadomy wybór... Praca w mundurze KPP Poddębice
Twój świadomy wybór... Praca w mundurze. Policjanci w ramach promocji zawodu prowadzą cykl spotkań z młodzieżą. Podczas wizyt w placówkach, przekazują informacje na temat naboru do służby w Policji a także możliwości i warunków pracy w tej formacji. Wizyta mundurowych w Zespole Szkół RCKU w Wojsławicach oraz Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych w Poddębicach wzbudziła zainteresowanie wśród uczniów.

Początek roku szkolnego to dobra okazja do spotkań z młodzieżą, która rozpoczęła naukę w ZSRCKU w Wojsławicach na kierunku o profilu policyjnym. Jednak podczas wizyty mundurowych 7 września 2018 roku uczniowie innych klas także uczestniczyli w spotkaniu, chcąc usłyszeć jak najwięcej o tym zawodzie.Policjantka przekazała najważniejsze informacje związane z zakresem obowiązków funkcjonariuszy oraz przedstawiła dotychczasowe działania prewencyjne realizowane na terenie powiatu. Swoje wystąpienie zaprezentowała także asystentka Zespołu Kadr i Szkolenia poddębickiej komendy, która omówiła procedury naboru do służby w Policji. Uczestnicy mieli możliwość zadawania pytań związanych z funkcjonowaniem jednostki policji a także poznania tajników tej pracy.

Jeszcze tego samego dnia odbyło się kolejne spotkanie z młodzieżą, tym razem w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych w Poddębicach. Na zakończenie spotkania wszyscy uczestnicy otrzymali ulotki informacyjne nawiązujące do poruszanych tematów.

Zawód kierowany do osób odpowiedzialnych, wytrwałych oraz gotowych na wyzwania spotkał się z dużym zainteresowaniem, ponadto kilka osób zadeklarowało, iż po ukończeniu szkoły zasili szeregi Policji.

Informacji o warunkach wstąpienia do Policji udziela Sekcja Doboru i Doskonalenia Zawodowego Wydziału Kadr i Szkolenia KWP w Łodzi, ulica Lutomierska 108/112, telefon 042 665-13-65 lub KPP w Poddębicach, ulica Targowa 17, telefon 043 678 94 49 lub 043 678 94 48.

Zalety pracy w Policji:

- możliwość pozyskania pracy niezależnie od posiadanego doświadczenia zawodowego;
- gwarancję stałych warunków pracy;
- ciekawą pracę;
- możliwość rozwoju zawodowego;
- różnorodny system szkoleń;
- precyzyjny system wynagrodzenia;
- rozbudowany system socjalny.

Kto może zostać policjantem:

- obywatel polski o nieposzlakowanej opinii;
- posiadający co najmniej średnie wykształcenie;
- nie skazany prawomocnym wyrokiem sądu za przestępstwo lub przestępstwo skarbowe;
- korzystający z pełni praw publicznych;
- posiadający zdolność fizyczną i psychiczną do służby w formacjach uzbrojonych, podległych szczególnej dyscyplinie służbowej, której gotów jest się podporządkować;
- dający rękojmię zachowania tajemnicy stosownie do wymogów określonych w przepisach o ochronie informacji niejawnych.

Preferencje z tytułu posiadanego przez kandydata do służby wykształcenia:

- wykształcenie wyższe (magisterskie lub równorzędne) o kierunku przydatnym do służby w Policji: prawo, ekonomia, administracja, bezpieczeństwo narodowe lub bezpieczeństwo wewnętrzne;
- wykształcenie wyższe (magister lub równorzędne) o kierunku innym niż wymienione;
- wykształcenie wyższe (licencjat, inżynier);
- wykształcenie średnie (ukończenie liceum ogólnokształcącego lub technikum w klasie, w której nauczane były przedmioty dotyczące funkcjonowania Policji, dla których zostały opracowane w szkole programy nauczania włączone do szkolnego zestawu programów nauczania).

Preferencje z tytułu umiejętności posiadanych przez kandydatów do służby:

- posiadanie tytułu ratownika albo ratownika medycznego;
- posiadanie uprawnień instruktora sportów walki, strzelectwa sportowego, ratownictwa wodnego, nurkowania oraz sportów motorowodnych;
- posiadanie uprawnień ratownika wodnego, uprawnień w dziedzinie płetwonurkowania lub wykonywania prac podwodnych oraz uprawnień do prowadzenia łodzi motorowej;
- posiadanie prawa jazy kategorii „A” lub „C”.

Wymagane dokumenty:

- podanie o przyjęcie do służby;
- wypełniony kwestionariusz osobowy kandydata do służby: część A i B (formularz kwestionariusza do pobrania w Komendzie Stołecznej Policji, komendach powiatowych i rejonowych Policji lub każdej innej jednostce Policji na terenie kraju);
- kserokopie dokumentów potwierdzających posiadane wykształcenie i kwalifikacje zawodowe (oryginały dokumentów do wglądu);
- kserokopie świadectw pracy lub służby z poprzednich miejsc pracy lub służby, jeżeli wcześniej kandydat do służby pozostawał w stosunku pracy lub w służbie (oryginały dokumentów do wglądu);
- książeczka wojskowa, jeżeli kandydat do służby jest objęty ewidencją wojskową (do wglądu).

Ponadto osoby podlegające kwalifikacji wojskowej powinny posiadać uregulowany stosunek do służby wojskowej.

W tym roku w ramach niżej wymienionych terminów przyjęć do służby w Policji garnizon łódzki będzie realizował następujące limity:

24 WRZEŚNIA 2018 R. –
120 OSÓB
07 LISTOPADA 2018 R. –
30 OSÓB
27 GRUDNIA 2018 R.

100 OSÓB

Osoby zainteresowane pełnieniem służby w Policji powinny złożyć komplet dokumentów w :

Sekcja Doboru i Rezerwy Kadrowej
Wydziału Kadr i Szkolenia
Komendy Wojewódzkiej Policji w Łodzi
przy ul. Lutomierskiej 108/112,
tel.: 42 665-13-69, 42 665-13-65, 42 665-30-16;

od poniedziałku do piątku w godzinach 9.00-15.00.

http://www.lodzka.policja.gov.pl

lub skontaktować się z pracownikami :

Zespół Kadr i Szkolenia
Komendy Powiatowej Policji w Poddębicach
ul. Targowa 17, 99 -200 Poddębice

w dni powszednie od poniedziałku do piątku w godzinach od 07.30 do 15.30
tel. (43) 678 94 48.

Źródło: KWP Łódź

Dyplom zawodowy robi różnicę: lepszy start na rynku pracy.

Wideo

Komentarze

Ta strona jest chroniona przez reCAPTCHA i obowiązują na niej polityka prywatności oraz warunki korzystania z usługi firmy Google. Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Dodaj ogłoszenie

Wykryliśmy, że nadal blokujesz reklamy...

To dzięki reklamom możemy dostarczyć dla Ciebie wartościowe informacje. Jeśli cenisz naszą pracę, prosimy, odblokuj reklamy na naszej stronie.

Dziękujemy za Twoje wsparcie!

Jasne, chcę odblokować
Przycisk nie działa ?
1.
W prawym górnym rogu przegladarki znajdź i kliknij ikonkę AdBlock. Z otwartego menu wybierz opcję "Wstrzymaj blokowanie na stronach w tej domenie".
krok 1
2.
Pojawi się okienko AdBlock. Przesuń suwak maksymalnie w prawą stronę, a nastepnie kliknij "Wyklucz".
krok 2
3.
Gotowe! Zielona ikonka informuje, że reklamy na stronie zostały odblokowane.
krok 3