MKTG NaM - pasek na kartach artykułów

Właściciel Zoo Borysew Andrzej Pabich otrzyma Brązowy Krzyż Zasługi Prezydenta RP. Doceniono działalność gospodarczą i charytatywną FOTO

Paweł Gołąb
Paweł Gołąb
Wysokie odznaczenie przyznano za działalność gospodarczą i charytatywną
Wysokie odznaczenie przyznano za działalność gospodarczą i charytatywną Zoo Borysew / Paweł Gołąb
Właściciel Zoo Borysew Andrzej Pabich zostanie uhonorowany Brązowym Krzyżem Zasługi Prezydenta RP. Odznaczenie zostanie wręczone we wtorek 10 października w Janowie Podlaskim. Do nagrody nominowała przedsiębiorcę Łódzka Loża Business Center Club za działalność gospodarczą i charytatywną.

Zoo Borysew to największe prywatne zoo w Polsce. Położone w niewielkiej wsi Borysew koło Poddębic w województwie łódzkim jest dziś rozpoznawalne nie tylko w Polsce ale i za granicą. To ponad 26 hektarów i 600 zwierząt, w tym unikatowe białe lwy i tygrysy, z których słynie Zoo Borysew.

Ustanowiony sto lat temu Krzyż Zasługi Prezydenta RP nadawany jest osobom, które „położyły zasługi dla państwa lub obywateli spełniając czyny przekraczające zakres ich zwykłych obowiązków, a przynoszące znaczną korzyść państwu lub obywatelom, ofiarną działalność publiczną, ofiarne niesienie pomocy oraz działalność charytatywną.” – czytamy na stronie Kancelarii Prezydenta RP.

Andrzej Pabich: - To miły i mobilizujący zaszczyt

- To jest docenienie mojego dorobku i miła niespodzianka dla mnie. Za te lata pracy w zoo, bo całe życie swoje poświęciłem temu miejscu. Mam synów. Liczę, że mi pomogą i kiedyś zastąpią. Póki co działam, buduje, realizuje nowe inwestycje. To miły zaszczyt i mam nadzieje, ze zmobilizuje mnie do lepszej, dalszej pracy – mówi Andrzej Pabich.

Andrzej Pabich i Zoo Borysew to nie tylko biznes, ale także działania CSR (społeczna odpowiedzialność biznesu). Zoo Borysew wspiera szkoły, ochotnicze straże pożarne czy juniorskie drużyny sportowe. Jeszcze w październiku Andrzej Pabich ósmy rok z rzędu wręczy w Łodzi całoroczne stypendia, które funduje dla uzdolnionych dzieci.

- Uważamy, że Andrzej Pabich w swoim przedsiębiorczym doświadczeniu wykazał się niesamowitym pomysłem na biznes, który wykracza poza granice – nie tylko województwa łódzkiego -ale też Polski. Wyjątkowa postać, która zawsze pomaga ludziom, wykazuje zaangażowanie w działania charytatywne, wspiera także obywateli Ukrainy, którym dał dom i prace – mówi Izabela Witaszek dyr. Loży Łódzkiej BCC.

Brązowy Krzyż Zasługi Prezydenta RP zostanie wręczony na Gali „Niedźwiedzie Biznesu” we wtorek 10 października w Janowie Podlaskim.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Strefa Biznesu: Praca sezonowa. Jaką umowę podpisać?

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na poddebice.naszemiasto.pl Nasze Miasto