II exTERMYnator w Uniejowie. Na ekstremalnej trasie rywalizowało ponad 130 zawodników (ZDJĘCIA)

Krzysztof Kaniecki
II exTERMYnator w Uniejowie Maciej Bartosiak
II exTERMYnator w Uniejowie znów wycisnął pot i łzy. Na starcie ekstremalnego biegu stanęło ponad 130 śmiałków. na donośny znak salwy armatniej rozpoczął się morderczy bieg. W jego trakcie zawodnicy grzęźli w błocie, przeciskali się pod betonowymi drenami, wdrapywali się na sztuczne przeszkody i maszerowali naprzód - aby przemierzyć liczącą dokładnie 9 kilometrów trasę II Biegu ExTERMYnator.

Bieg drugi rok z rzędu wygrał Krzysztof Krygier ze Świnic Warckich, który o 3 minuty wyprzedził na mecie swojego imiennika Krzysztofa Bałatkę. Rok temu Krzysztof Krygier na pokonanie podobnego dystansu ekstremalnego biegu w Uniejowie potrzebował 55 minut i 14 sekund. Tym razem do pełnej godziny dorzucić musiał jeszcze 26 minut i 35 sekund.

II exTERMYnator w Uniejowie WYNIKI

W kategorii open triumfował Krzysztof Krygier ze Świnic Warckich, który na pokonanie trasy potrzebował 1 godz. 26 min. i 35 sek. W nagrodę będzie mógł wykonać skok ze spadochronem, jednak tym razem to nie on skorzysta z tej możliwości. Drugi był Krzysztof Bałatka z Kutna z czasem 1 godz. 29 min i 42 sek, a trzeci Marceli Chodakowski z Poddębic z czasem 1 godz.

Wśród pań ponownie zwyciężyła warszawianka Anna Włoch z czasem 1 godz. 40 min i 10 sek. Na miejscu drugim uplasowała się Izabela Augustowska z Wartkowic, która pokonała trasę w 1 godz. 49 min. i 32 sek. Miejsce trzecie zdobyła Ewa Susmarska z Poznania z czasem 1 godz. 50 min i 45 sek.

Klasyfikację drużynową wygrali zawodnicy WLP Wat przed Klubem Biegacza Geotermia Uniejów oraz Wojskiem Kanadyjskim Canadian Army.

Więcej o biegu mieszkańcy Uniejowa przeczytają w czwartek w bezpłatnym wydaniu gazety "naszemiasto Uniejów".

FLESZ: Nowe dyscypliny na igrzyskach w Tokio