MKTG NaM - pasek na kartach artykułów

Wiosenny Koncert Rodzinny chóru Most the Music w Uniejowie odbędzie się w piątek 15 marca

Paweł Gołąb
Paweł Gołąb
Młodzi artyści zaprezentują się w piątek 15 marca
Młodzi artyści zaprezentują się w piątek 15 marca materiał organizatora
Wiosenny koncert chóru Most the Music odbędzie się w najbliższy piątek 15 marca w Uniejowie. W miejscowej szkole wystąpią młodzi artyści. Zaprezentują efekt swojej dwuletniej pracy.

Wiosenny koncert chóru Most the Music. Organizatorzy przedstawiają

  • Wiosenny Koncert Rodzinny chóru Most the Music zaplanowany na piątek 15 marca rozpocznie się o godz. 17.00 w Szkole Podstawowej im. Bohaterów września 1939 roku w Uniejowie (ul. Kościelnicka 26-28).
  • Dzieci i młodzież z Gminy Uniejów tworzą jeden z sieci ośmiu chórów Most the Music zlokalizowanych w różnych miejscach Polski. Jest to grupa amatorów śpiewu, których połączyła chęć samorozwoju, włączenia się w lokalne działania i spędzania czasu w interesujący sposób.
  • Chór z Uniejowa trenuje razem od 2022 roku. Młodzi wokaliści uczą się śpiewu pod okiem Renaty Białek i Marcina Jaśkiewicza.
  • W repertuarze koncertu znajdą się aranżacje, które dla chórów Most the Music przygotowuje uznany dyrygent i kompozytor Adam Sztaba. Muzyka wprowadzi słuchaczy w wiosenny nastrój.

- Nasza muzyczna przygoda z Projektem Most The Music trwa kolejny rok, za co jesteśmy ogromnie wdzięczni Fundacji Most The Most. Widzimy po naszych młodych wokalistach, jak dużą radość sprawia im wspólne muzykowanie, jak z każdym kolejnym spotkaniem nabierają pewności siebie, rozwijają swoje muzyczne i wokalne umiejętności, ale także poznają siebie nawzajem. Dzieci mają dużą frajdę z tego co robią, mają przestrzeń do tego aby trenować swój głos, ale również spędzać czas z osobami, które podzielają ich pasję. Znajdują zrozumienie i mają możliwość wyrażania za pomocą muzyki tego, co czują – mówi prowadząca chór Renata Białek. I dodaje: - Podczas cotygodniowych warsztatów wokalnych, pracujemy nad wartościowymi utworami wybitnych polskich artystów w niesamowitych aranżacjach Pana Adama Sztaby. Dzięki szerokiemu i rozbudowanemu repertuarowi, każdy może znaleźć coś dla siebie. W najbliższym czasie będziemy mieli okazję do zaprezentowania efektów ciężkiej, aczkolwiek bardzo przyjemnej pracy podczas Koncertu Rodzinnego.

- Program Most The Music sprawił, że uzdolnione dzieci i młodzież z terenu gminy Uniejów wspinają się na bardzo wysoki poziom muzycznego rzemiosła. Wybitne aranżacje Adama Sztaby, precyzja w interpretacji utworu, śpiew w dwugłosie, praca z zapisem nutowym, to wszystko wymaga od naszych uczestników systematycznej pracy i ogromnej koncentracji – mówi Zastępca burmistrza Uniejowa Mirosław Madajski. Podkreśla on także duże zainteresowanie programem Most the Music: - Dla chóru z Uniejowa to już druga edycja programu. Zgłosiło się do niej prawie… 50 osób. To pokazuje jak bardzo program jest potrzebny i jak dużą radość sprawia jego uczestnikom. Wokół grupy dostrzegamy ogromne zaangażowanie płynące od samych rodziców, organizacji pozarządowych, instytucji, czy lokalnych przedsiębiorców. Program okazał się strzałem w 10tkę i jestem przekonany, że inwestycja w rozwój muzyczny i sceniczny dzieci zaowocuje trwałą działalnością uniejowskiego chóru. Działalnością na naprawdę wysokim poziomie.

Brygida Ślabska, prezes Fundacji Most the Most tłumaczy: - O doborze miejsc utworzenia chórów Most the Music decydują dwa czynniki. Pierwszy z nich to podpisanie umowy w Konkursie Nasz Zabytek. Drugim jest duża skala zaangażowania lokalnej społeczności w głosowaniu w Konkursie Nasz Zabytek w porównaniu do innych województw, w których wyłoniliśmy zwycięskie obiekty. I dodaje: - Zaproszenie do Most the Music to wyróżnienie dla mieszkańców za ponadstandardowe zaangażowanie w Konkursie Nasz Zabytek. Dla Fundacji zaś wyróżnieniem jest możliwość obserwacji, jak wspaniałe efekty przynosi nasza współpraca z gminami i jej mieszkańcami. Przykładem tego jest koncert chóru Most the Music w Uniejowie.

Program Most the Music – najważniejsze informacje

Most the Music to program edukacji muzycznej, skierowany do dzieci i młodzieży szkół podstawowych oraz ponadpodstawowych. Program zakłada ich aktywizację poprzez udział w bezpłatnych zajęciach muzycznych. Uczestnicy pracują z profesjonalnymi trenerami śpiewu oraz mają dostęp do niezbędnych instrumentów. Dyrektorem Artystycznym programu jest uznany polski dyrygent i kompozytor Adam Sztaba. Przygotowuje On dla chórów Most the Music aranżacje muzyczne i dba o to, żeby dzieci i młodzież opanowały repertuar. Od bieżącej edycji programu Adamowi Sztabie towarzyszy Patryk Sikora, zdolny kompozytor i aranżer. Jego zadaniem jest wsparcie Dyrektora Artystycznego. Pod batutą Maestro Adama Sztaby odbędzie się również wielki koncert finałowy, który jest zwieńczeniem pracy chórów Most the Music. Na wielkiej scenie wystąpią chóry dziecięce i młodzieżowe z ośmiu gmin i powiatów, które wygrały w konkursie Nasz Zabytek.

O Fundacji Most the Most

Misją Fundacji Most the Most jest budowanie kapitału społecznego poprzez wspieranie kultury, twórców i międzypokoleniowej współpracy. Fundacja inicjuje zaangażowanie lokalnych społeczności wokół odnowy zabytków i nadawania im nowych funkcji społecznych. Wspiera projekty, które są odpowiedzią na lokalne potrzeby, w których tworzenie i realizację włączona jest społeczność lokalna.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Tragiczne zdarzenie na Majorce - są zabici i ranni

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na poddebice.naszemiasto.pl Nasze Miasto