MKTG NaM - pasek na kartach artykułów

Stada dzikich zwierząt wyległy na pola. Można je zaobserwować też w pow. poddębickim i sieradzkim. Jelenie pod Zadzimiem, liczne sarny FOTO

Paweł Gołąb
Paweł Gołąb
Jelenie udało nam się wypatrzeć pod Zadzimiem, sarny spotkać można bardzo często
Jelenie udało nam się wypatrzeć pod Zadzimiem, sarny spotkać można bardzo często Paweł Gołąb
Liczne stada dzikich zwierząt można zaobserwować w pierwszych dniach wiosny na okolicznych polach. Takie widoki wypatrzeć można także w powiecie poddębickim i sieradzkim. Zobaczcie.

Stada dzikich zwierząt wyległy na pola. Najwięcej jest saren. W galerii zdjęcia jednego ze stad regularnie „buszujących” po polach pod Sieradzem. Pod Zadzimiem w powiecie poddębickim udało nam się natomiast wypatrzeć stado jeleni. Zapraszamy do galerii artykułu.

Sarny żerują o każdej porze dnia

Sarny - jak przybliża portal lowiecki.pl - żyjące w okresie zimy w małych zazwyczaj zgrupowaniach (w lesie) lub też większych nieraz stadach (na polach), na wiosnę rozłączają się i zajmują ostoje indywidualne. U kóz i prowadzonego przez nie niedorosłego jeszcze potomstwa, odbywa się to bez jakichkolwiek konfliktów pomiędzy poszczególnymi rodzinami i osobnikami. Sarny żerują o każdej porze dnia. Główne fazy żerowania przypadają jednak na wczesne godziny ranne, południe oraz godziny wieczorne i nocne. W zależności od sytuacji środowiskowej, od stopnia zaniepokojenia, a także od pory roku, rytm dobowy żerowania może ulec zmianie. U rogaczy już wczesną wiosną zaczynają się utarczki i walki o ostoje letnie. Każdy bowiem dorosły rogacz wymaga dla siebie oddzielnego terytorium, którego aktywnie broni przed innymi osobnikami płci męskiej. Kozły oznaczają granicę swego terytorium różnymi znakami wzrokowymi, zapachowymi i słuchowymi. Kozioł, napotkawszy w okresie rui trop grzejącej się kozy, ciągnie za nią. Nieraz koza piszczy, przywabiając tym samca do siebie. Po zauważeniu kozy samiec uporczywie ją goni, wydając przy tym chrapliwe dźwięki. Krycie następuje dopiero w późniejszej fazie rui. Koza jest grzejna przez dwa- cztery dni. W tym czasie kozioł od niej nie odstępuje. Gdy jednak partnerka przestaje się grzać, kozioł opuszcza ją i poszukuje innej.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Seria pożarów Premier reaguje

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na poddebice.naszemiasto.pl Nasze Miasto