MKTG NaM - pasek na kartach artykułów

Wyniki głosowania do rady powiatu poddębickiego w wyborach samorządowych 2024. Sprawdź, jak rozłożyły się głosy w Twoim powiecie

Redakcja Naszemiasto.pl
Redakcja Naszemiasto.pl
Wyniki wyborów samorządowych 2024 do rady powiatu poddębickiego
Wyniki wyborów samorządowych 2024 do rady powiatu poddębickiego Piotr Krzyzanowski/Polska Press Grupa
Państwowa Komisja Wyborcza podała już oficjalne wyniki wyborów samorządowych 2024. Jak zagłosowali mieszkańcy powiatu poddębickiego? Sprawdź, kto otrzymał mandat do rady powiatu z okręgów 1, 2, 3, 4. Jakie wyniki uzyskali poszczególni kandydaci?

Wyniki wyborów 2024 do rady powiatu poddębickiego w okręgach nr 1, 2, 3, 4

Oficjalne wyniki wyborów 2024 do rady powiatu poddębickiego w okręgach nr 1, 2, 3, 4 zostały opublikowane przez PKW. Tak głosowali mieszkańcy Twojego regionu. Poniżej publikujemy szczegółowe dane.

Wyniki wyborów do rady powiatu poddębickiego z okręgu nr 1

  • KOMITET WYBORCZY PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ:

    • PRZYBYLSKA Beata Lidia: pozycja 1 : 4,2% (1 764 głosów)
    • BARTNIK Andrzej: pozycja 2 : 4,2% (1 764 głosów)
    • GORTAT-GAPIŃSKA Paulina Maria: pozycja 3 : 4,2% (1 764 głosów)
    • KAPITUŁA Tomasz Piotr: pozycja 4 : 4,2% (1 764 głosów)
    • NAPIERAJ Ireneusz Andrzej: pozycja 5 : 4,2% (1 764 głosów)
    • LODZIŃSKI Marcin Franciszek: pozycja 6 : 4,2% (1 764 głosów)
    • ŁOPATA-DYDO Agnieszka Ewa: pozycja 7 : 4,2% (1 764 głosów)
  • KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY TRZECIA DROGA POLSKA 2050 SZYMONA HOŁOWNI - POLSKIE STRONNICTWO LUDOWE:

    • JASZCZAK Przemysław Maciej: pozycja 1 : 5,54% (2 326 głosów)
    • TWARDOWSKI Dariusz: pozycja 2 : 5,54% (2 326 głosów)
    • SZEWCZYK Dariusz Jan: pozycja 3 : 5,54% (2 326 głosów)
    • PATORA Mirosława: pozycja 4 : 5,54% (2 326 głosów)
    • OLCZYK Barbara Anna: pozycja 5 : 5,54% (2 326 głosów)
    • PAJĄK Beata: pozycja 6 : 5,54% (2 326 głosów)
    • MORAWSKI Roman: pozycja 7 : 5,54% (2 326 głosów)
  • KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY KOALICJA OBYWATELSKA:

    • KOZIŃSKI Krzysztof: pozycja 1 : 2,88% (1 211 głosów)
    • OLAS Stanisław Czesław: pozycja 2 : 2,88% (1 211 głosów)
    • KUROWSKA Jolanta Mariola: pozycja 3 : 2,88% (1 211 głosów)
    • MICHALAK Lidia Jadwiga: pozycja 4 : 2,88% (1 211 głosów)
    • PAWLAK Marcin Józef: pozycja 5 : 2,88% (1 211 głosów)
    • TRZECIAK Malwina Emilia: pozycja 6 : 2,88% (1 211 głosów)
    • JEWCZAK Artur Stanisław: pozycja 7 : 2,88% (1 211 głosów)
  • KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW WSPÓLNY SAMORZĄD POWIATU PODDĘBICKIEGO:

    • MAJER Piotr Lucjan: pozycja 1 : 1,67% (702 głosów)
    • KRAJEWSKA Bożena: pozycja 2 : 1,67% (702 głosów)
    • GRZELAK Aneta Joanna: pozycja 3 : 1,67% (702 głosów)
    • BURSKI Tomasz Paweł: pozycja 4 : 1,67% (702 głosów)
    • TOMCZYK Bogumiła Mariola: pozycja 5 : 1,67% (702 głosów)
    • MAJ Jerzy: pozycja 6 : 1,67% (702 głosów)
    • JANKOWSKI Piotr Andrzej: pozycja 7 : 1,67% (702 głosów)

Wyniki wyborów do rady powiatu poddębickiego z okręgu nr 2

  • KOMITET WYBORCZY PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ:

    • KOMAJDA Małgorzata Janina: pozycja 1 : 9,97% (1 319 głosów)
    • BUJAŁA Józef Piotr: pozycja 2 : 9,97% (1 319 głosów)
    • PALKA Zbigniew: pozycja 3 : 9,97% (1 319 głosów)
    • DOLIŃSKI Maciej: pozycja 4 : 9,97% (1 319 głosów)
    • PECYNA Danuta Janina: pozycja 5 : 9,97% (1 319 głosów)
  • KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY TRZECIA DROGA POLSKA 2050 SZYMONA HOŁOWNI - POLSKIE STRONNICTWO LUDOWE:

    • PYZIAK Wojciech Jan: pozycja 1 : 2,03% (269 głosów)
    • KLEJMAN Larysa Małgorzata: pozycja 2 : 2,03% (269 głosów)
    • TYBURA Katarzyna: pozycja 3 : 2,03% (269 głosów)
    • BARTNIK Joanna Krystyna: pozycja 4 : 2,03% (269 głosów)
    • FIJAŁKOWSKI Wojciech Jarosław: pozycja 5 : 2,03% (269 głosów)
  • KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY KOALICJA OBYWATELSKA:

    • GÓRCZYŃSKI Jan Krzysztof: pozycja 1 : 2,79% (369 głosów)
    • MAJDA Anna Karolina: pozycja 2 : 2,79% (369 głosów)
    • PĘCHERSKI Henryk: pozycja 3 : 2,79% (369 głosów)
    • ANTONIAK Anna: pozycja 4 : 2,79% (369 głosów)
    • STACHOWIAK Angelika Ewa: pozycja 5 : 2,79% (369 głosów)
  • KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW WSPÓLNY SAMORZĄD POWIATU PODDĘBICKIEGO:

    • KOZŁOWSKI Piotr: pozycja 1 : 5,21% (689 głosów)
    • MADAJSKI Mirosław: pozycja 2 : 5,21% (689 głosów)
    • KALAS Nina Katarzyna: pozycja 3 : 5,21% (689 głosów)
    • WRĄBEL Sylwia: pozycja 4 : 5,21% (689 głosów)
    • BĄCZYK Konrad Dawid: pozycja 5 : 5,21% (689 głosów)

Wyniki wyborów do rady powiatu poddębickiego z okręgu nr 3

  • KOMITET WYBORCZY PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ:

    • CYGANIAK Zdzisław Krzysztof: pozycja 1 : 5,71% (1 499 głosów)
    • KLIMOWSKI Łukasz Adam: pozycja 2 : 5,71% (1 499 głosów)
    • KRUSZYNA Renata Jadwiga: pozycja 3 : 5,71% (1 499 głosów)
    • BENIAK Agnieszka Honorata: pozycja 4 : 5,71% (1 499 głosów)
    • SZYMCZAK Katarzyna Joanna: pozycja 5 : 5,71% (1 499 głosów)
    • OSOWSKI Zbigniew Grzegorz: pozycja 6 : 5,71% (1 499 głosów)
  • KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY TRZECIA DROGA POLSKA 2050 SZYMONA HOŁOWNI - POLSKIE STRONNICTWO LUDOWE:

    • CHMIELECKI Leszek: pozycja 1 : 5,72% (1 500 głosów)
    • ROGALSKA Anna Marianna: pozycja 2 : 5,72% (1 500 głosów)
    • SZYMCZAK Paweł: pozycja 3 : 5,72% (1 500 głosów)
    • JESIONOWSKA Iwona: pozycja 4 : 5,72% (1 500 głosów)
    • SEWERYNIAK Maria Ilona: pozycja 5 : 5,72% (1 500 głosów)
    • KATUSZA Marcin Damian: pozycja 6 : 5,72% (1 500 głosów)
  • KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY KOALICJA OBYWATELSKA:

    • STEMPIEŃ Marcin Krzysztof: pozycja 1 : 3,08% (809 głosów)
    • SIKORA Sylwia: pozycja 2 : 3,08% (809 głosów)
    • CHWIAŁA Andrzej: pozycja 3 : 3,08% (809 głosów)
    • GLEŃ Karolina: pozycja 4 : 3,08% (809 głosów)
    • SOBOLAK Renata Wioletta: pozycja 5 : 3,08% (809 głosów)
    • KEJNICH Dariusz Roman: pozycja 6 : 3,08% (809 głosów)
  • KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW WSPÓLNY SAMORZĄD POWIATU PODDĘBICKIEGO:

    • KATUSZA Stanisław: pozycja 1 : 2,15% (564 głosów)
    • CZERNIK Artur: pozycja 2 : 2,15% (564 głosów)
    • ŁOPACIŃSKA Teresa: pozycja 3 : 2,15% (564 głosów)
    • KOŁODZIEJCZAK Kinga: pozycja 4 : 2,15% (564 głosów)
    • BIEŃKOWSKA Iwona: pozycja 5 : 2,15% (564 głosów)
    • KUPIS Tomasz: pozycja 6 : 2,15% (564 głosów)

Wyniki wyborów do rady powiatu poddębickiego z okręgu nr 4

  • KOMITET WYBORCZY PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ:

    • ROMANOWSKI Sebastian: pozycja 1 : 9,22% (1 813 głosów)
    • ŚWIT Izabella Helena: pozycja 2 : 9,22% (1 813 głosów)
    • KAŹMIERCZAK Wieńczysław Jerzy: pozycja 3 : 9,22% (1 813 głosów)
    • PAWICKI Tomasz: pozycja 4 : 9,22% (1 813 głosów)
    • LISOWSKA Monika Renata: pozycja 5 : 9,22% (1 813 głosów)
  • KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY TRZECIA DROGA POLSKA 2050 SZYMONA HOŁOWNI - POLSKIE STRONNICTWO LUDOWE:

    • BEDNAREK Ewa: pozycja 1 : 4,86% (956 głosów)
    • ZALCMAN Paweł Krzysztof: pozycja 2 : 4,86% (956 głosów)
    • LEWANDOWSKA Jadwiga Anna: pozycja 3 : 4,86% (956 głosów)
    • ŁAZAREK Ireneusz Marek: pozycja 4 : 4,86% (956 głosów)
    • GODZIŃSKI Michał Janusz: pozycja 5 : 4,86% (956 głosów)
  • KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY KOALICJA OBYWATELSKA:

    • DUDZIŃSKI Błażej Tomasz: pozycja 1 : 4,23% (832 głosów)
    • KUPCZYK Halina Anna: pozycja 2 : 4,23% (832 głosów)
    • FLORCZAK Dariusz Stanisław: pozycja 3 : 4,23% (832 głosów)
    • JASZCZAK Kamila Ewelina: pozycja 4 : 4,23% (832 głosów)
    • IGNACZAK Jerzy Antoni: pozycja 5 : 4,23% (832 głosów)
  • KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW WSPÓLNY SAMORZĄD POWIATU PODDĘBICKIEGO:

    • GAJEWSKI Jakub: pozycja 1 : 1,68% (331 głosów)
    • JUSZCZAK Piotr: pozycja 2 : 1,68% (331 głosów)
    • LESZCZYŃSKI Piotr: pozycja 3 : 1,68% (331 głosów)
    • RACZKOWSKA Alicja Maria: pozycja 4 : 1,68% (331 głosów)
    • KUNA Małgorzata Longina: pozycja 5 : 1,68% (331 głosów)

Dane pochodzą z Państwowej Komisji Wyborczej i mogą podlegać aktualizacji. Wszelkie błędy należy zgłaszać bezpośrednio do PKW.

Może Cię zainteresować

W jaki sposób wyłania się radnych powiatu?

W wyborach do rady powiatu w każdym okręgu wyborczym wybierani są radni w liczbie od 3 do 10. Okręg wyborczy to jedna gmina.
W powiatach ustalane są okręgi wielomandatowe. Głosy przelicza się za pomocą specjalnej metody polegającej na tym, że podsumowuje się wyniki uzyskane przez poszczególne komitety i dzieli przez kolejne liczby naturalne. Komitet, który uzyskuje najwyższy wynik dostaje pierwszy mandat, drugi najwyższy wynik – drugi mandat itd.
W podziale głosów mogą brać udział tylko te komitety, które zdobyły powyżej 5 proc. głosów.

Może Cię zainteresować

od 7 lat
Wideo

Politycy wspominają swoje mamy!

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na poddebice.naszemiasto.pl Nasze Miasto